Як садити малину

Як садити малину Сад і город

З давніх часів малину цінують як смачну ягоду і як ліки проти застуди, тому цю рослину на ділянці має практично кожен садівник. У статті зупинимося на правилах, які потрібно дотримуватися, при посадці малини в осінню та весняну пору. Не вщухають суперечки, коли садити малину краще і ми спробуємо в цьому розібратися.

Посадка малини восени

Саджаючи малину восени, ви досягнете великих переваг перед посадкою навесні, адже ця пора характеризується значними виділеннями соків у рослини. Посадка навесні залежить від примх погоди, та й рослини приживаються гірше через те що коріння ще не здатні повністю забезпечити рослину вологою.

Посадка малини восени починається, коли на шийці кореня стають помітними нові бруньки, які заміщають старі, причому у кожного сорти цієї культури термін їх появи неоднаковий. Процес формування цих бруньок означає кінець вегетації рослини, а разом з тим термін посадки молодих рослин восени.

Для посадки використовують однорічні, які виросли за сезон з додаткових бруньок знаходяться на коренях материнських рослин. Посадковий матеріал слід заготовлювати та використовувати восени, бо навесні культура швидко зростає. Краще садити малину з жовтня, але не пізніше двох тижнів перед замерзанням ґрунту.

Пагони після посадки обрізають на 25 сантиметрів від рівня землі, виливаючи під кожен кущ пів відра води. Щоб нижні бруньки рослини не замерзли, взимку малину підгортають шаром землі в 10-12 сантиметрів.

Читайте також: Як доглядати за малиною?

Перед посадкою культури за два тижні проводять оранку і боронування ґрунту. Якщо ґрунт не відрізняється родючістю, в кожну яму для посадки засипають родючу землю, перемішану з перегноєм, можна також використовувати компост замість перегною. Ремонтантні сорти малини також висаджують у добре заправлену поживними речовинами й без бур’янів ґрунт.

Після того як кущі висадили, всю ділянку мульчують тирсою, подрібненою соломою або торфом, цей шар не проб’ють бур’яни, також він добре зберігає вологу. Коріння кожного саджанця розправляйте і засинайте землею. Далі землю поливають і втоптують, щоб саджанець не смикався, потім проводять підгортання і підрізування. На цьому процес посадки малини восени закінчується.

Посадка малини навесні

Саджаючи кущі малини навесні, правильно виберіть місце під цю ягоду. Вона любить світло, простір, захищеність від вітру, тому при наявності стіни або огорожі проводьте посадку біля них. Грунт готується за пару тижнів до посадки, землю очищають від бур’янів, формують траншеї або ями. Траншеї риють глибиною 40 сантиметрів, їх ширина — 60 сантиметрів. Далі на дно траншей поміщають гній або компост, можна додати суперфосфат. Деякі садівники підв’язують малину до палиць, для цього вкопують палиці, до двох метрів заввишки, а до них кріплять дріт, для кріплення молодих пагонів. Дріт влаштовують в три ряди.

Перед посадкою малини в ґрунт додають золу, саджанці обрізають таким чином, щоб вони височіли над землею на 20 сантиметрів. Закопують молоду малину вертикально з відстанню 45 сантиметрів між окремими кущиками, потім поливають, присипають землею і втоптують.

Далі при необхідності проводять поливи, які повинні бути рясними, адже малина висаджена навесні вимоглива до вологи.

Оцініть статтю