Як виростити розсаду перцю?

Як виростити розсаду перцю? Сад і город

Перець — рослина теплого сезону, тому дуже поспішати посівом насіння на розсаду не варто, якщо, звичайно, ви не плануєте згодом вирощувати його в теплиці. Починати посів можна з другої декади березня, але ще на початку квітня зробити це буде не пізно.

Солодкі сорти перцю включають безліч різновидів культури, і всі вони потребують постійно теплих температур і регулярних поливів.

Перець на початку свого життя — рослина довгоростуща, її розсада завжди набагато менше за розміром, ніж, наприклад, розсада томатів. Для продовження періоду вегетації молоді рослини перцю можуть перебувати в приміщенні від шести до восьми тижнів. Принаймні, поки ще є ризик останніх нічних весняних заморозків, перець в відритий ґрунт не висаджують.

Вирощування розсади перцю в торф’яних таблетках

Дуже зручно висівати насіння перцю в торф’яні таблетки. Це дуже просто: Замочіть таблетки у воді кімнатної температури й трохи почекайте, поки вони набухнуть.

Встановіть торф’яні таблетки в лоток з бортиками.

Зробіть поглиблення в центрі кожної таблетки (можна олівцем) глибиною в 0,5 см.

Покладіть в кожне поглиблення по насінню перцю, акуратно присипте ґрунтом і легенько притисніть.

Торф’яні таблетки накрийте листом скла, прозорого пластику або плівкою. Вийде невеликий парник, який утримує вологу від випаровування.

Помістіть лоток в місце, де на нього не будуть падати прямі сонячні промені. Підтримуйте температуру в межах 22-26 градусів.

Перевіряйте парничок кожен день, відкривайте ненадовго для провітрювання.

Обприскуйте торф з розпилювача водою кімнатної температури, коли він починає підсихати.

Як тільки з’являться сходи, укриття (скло, пластик, плівку) зніміть.

Коли у рослин з’явиться по 2-3 справжніх листочки, пересадіть їх в горщики (разом з торф’яними таблетками).

Весь час тримайте розсаду в добре освітленому місці, намагайтеся, щоб ґрунт занадто не підсихав.

Підгодувати розсаду можна сечовиною і суперфосфатом (поєднати з поливом).

Вважається, що рослини перцю готові до пересадки у відкритий ґрунт, коли вони досягають 7 см у висоту, але це мінімум — якщо ви не дуже запізнилися з посівом, можна почекати ще тиждень.

Догляд за перцем

Перець любить теплу погоду, вологість і довгий сезон вегетації. Потрібно близько трьох місяців, щоб рослини виросли, і плоди їх дозріли. Догляд простий.

Мульчуйте ґрунт навколо перців — це буде зберігати вологу, до якої вони небайдужі.

Перець любить простір. Якщо рослини посаджені вільно, ймовірність зібрати більший урожай зростає. Врахуйте також, що чим далі один від одного посаджені рослини, тим менше ймовірність передачі захворювань.

Підгодовуйте рослини — це допоможе прискорити їх ріст і збільшить кількість зав’язі. Через 2 тижні, як рослини виявилися на грядці, їх можна полити розведеним коров’яком або пташиним послідом (1 л добрива на 10 л води). При відсутності цих добрив, скористайтеся збродженим настоєм трави з додаванням нітрофоски (1 ст. ложка на 10 л настою). Друга підгодівля — коли почне утворюватися зав’язь. У цьому випадку також використовують розведений коров’як або пташиний послід з мінеральним добривом. Перці можна підгодувати й третій раз — коли почнеться дозрівання перших плодів.

Оцініть статтю