Як виростити лимон в домашніх умовах?

Як виростити лимон в домашніх умовах? Сад і город

Вирощування домашніх рослин — досить розповсюджене хобі, але в більшості випадків мова йде про щось декоративне, як фіалки, або корисне, як алое віра. Мало хто наважується вирощувати в кімнатних умовах щось по-справжньому екзотичне, начебто лимона.

Посів насіння.

Посадковий матеріал можна взяти з тільки що з’їденого лимона — кісточки навіть не доведеться попередньо замочувати або навпаки, висушувати. Виберіть кілька штук побільше — цим ви забезпечите собі велику схожість і можливість вибирати з найбільш міцних сходів. Висаджуйте насіння в невеликі горщики, заповнені стандартним чином: знизу дренаж, зверху — пухкий, родючий ґрунт. Глибина посадки — не більше 2 см.

Пересаджування зміцнілих паростків.

Пересаджувати паростки потрібно після того, як вони помітно зміцніють — зазвичай на це потрібно 3-5 місяців. Приготуйте горщики побільше, забезпечте дренаж нижнього шару і будьте акуратні — щоб не пошкодити коріння, намагайтеся не порушити земляний корок навколо них. Відтепер діє правило 1 рослина = 1 горщик, більше ніяких «комунальних» горщиків.

Підживлення і щоденний догляд.

Не варто забувати, що лимон зовсім не схильний до зростання в наших широтах — в природних умовах йому не вистачає світла і вологи, тому поливати рослину потрібно часто, не допускаючи висихання. Також лимону потрібно додаткове рівномірне освітлення — придбайте лампи денного освітлення і не забувайте щодня повертати горщик на чверть обороту. Пам’ятайте про те, що лимонному дереву потрібно тепло, а протяги запросто можуть його погубити.

Читайте також: Як і коли садити капусту на розсаду?

Формування крони.

Допоможіть рослині стати красивою — надайте їй потрібну форму за допомогою відрізання маківки. Робити це потрібно навесні, щоб у рослини був час відповісти на ваші «накази». Зверніть увагу на те, що плоди, як правило, не з’являються на перших і других пагонах, та й на третій — вкрай рідко. Ваша мета — вирощування пагонів четвертого порядку.

Стимуляція плодоношення.

Ви будете здивовані, але навіть після 4 років якісного догляду, лимонне дерево зовсім не буде горіти бажанням віддячити вам своїми соковитими плодами. Для цього вам доведеться його трохи поранити — візьміть мідний дріт і перетягніть місце першого розгалуження дерева — на корі повинні залишитися сліди легкого вдавлення. Подібний спосіб змусить рослина задуматися про потомство — і воно сформує бруньки.  У період їх дозрівання дуже важливо дотримувати посилений режим освітлення і дбайливо охороняти рослину від шкідників.

Звичайно, вирощування лимона в домашніх умовах відбувається зовсім не заради багатого врожаю — з одного дерева ви зможете отримати не більше 20 плодів в рік. Але все ж це дуже цікаве заняття і власні лимони стануть відмінною нагородою за терпіння.

Оцініть статтю