Як і коли садити капусту на розсаду?

Як і коли садити капусту на розсаду? Сад і город

Капусту саджають у відкритий грунт зазвичай в останній тиждень травня або на початку червня, коли земля вже добре прогріється. Але капусту не саджають відразу насінням в город. Перед посадкою у відкритий грунт, насіння спочатку висівають на розсаду.

Коли садити капусту на розсаду?

З таким питанням стикаються початківці городники і садівники. Роблять це звичайно в період середини-кінця березня. Проте залежно від регіону, а так само планованого часу посадки в город, час посадки насіння може відрізнятися. До часу посадки в город розсада ранніх сортів капусти повинна мати вже 6-7 листків, пізніх сортів — 4-5 листків і бути заввишки близько 15-20 сантиметрів.

Якщо розсада буде переросла, то при пересадці вона буде хворіти, а якщо недоросла — то врожайність буде невисокою і пізньої. Оптимальним віком для розсади, починаючи від появи сходів до посадки в грунт, є 35-45 днів, для ранньої капусти — 50-55 днів. Тому перш ніж робити посів насіння капусти, необхідно, перш за все, вирахувати, час посадки капусти на розсаду. Так, наприклад, якщо ви збираєтеся висаджувати розсаду в город наприкінці травня, то посів розсади слід робити орієнтовно 25 березня.

Щоб Ваші саджанці витримали заморозки і дали при цьому восени хороший урожай, потрібно враховувати правила посіву та вирощування розсади капусти.

Вирощування розсади капусти в домашніх умовах

Правильна обробка насіння перед посівом є запорукою здорової і міцної розсади. Перш ніж приступати до посіву, слід перебрати насіння. Добрими вважаються насіння діаметром близько 2 мм. Потім насіння поміщають на 20 хв. у воду, температура якої близько 50°C. Після таких процедур все насіння необхідно охолодити протягом 3 хвилин у холодній воді і просушити. Після цього їх поміщають в розчин молібдату і борної кислоти з концентрацією 0,5 на 1 л.

Насіння капусти садять в ящики з підготовленим грунтом. Тут воно повинно рости до появи першого справжнього листка. Після цього проводять пікіровку розсади. При пікіровці слід видалити всі слабкі, уражені «чорною ніжкою» саджанці, а так само саджанці, які пізно зійшли, і на яких відсутній верхівкова брунька. Під час пікіровки всі саджанці заглиблюють майже до сім’ядоль. Це робиться для того, щоб розсада утворила додаткові корінці і, тим самим, зміцнилася.

Що стосується грунту для розсади, то тут не потрібно якийсь особливий грунт. Можна використовувати такий же грунт, як і при вирощуванні розсади помідорів. Якщо Ви вирощуєте розсаду в теплиці, то додаткове світло для неї не потрібно, оскільки тепличні умови для неї цілком сприятливі. Розсада капусти не переносить затемнення від появи перших сходів до часу її посадки у відкритий грунт. У теплиці розсаду краще тримати в ящиках. На дно ящиків необхідно покласти плівку з отворами. Розсаду поливають не надто часто, але полив при цьому повинен бути рясним. Температура води повинна бути трохи більше температури грунту, в якому росте розсада.

Перед тим як висаджувати саджанці у відкритий грунт, необхідно за кілька днів зробити їм загартування. Для цього потрібно зрівняти температуру в теплиці з вуличною температурою.

Оцініть статтю