Як доглядати за малиною?

Як доглядати за малиною? Сад і город

Малина не тільки смачна, але й корисна, щоб отримати гарний врожай і великі ягоди необхідно правильно доглядати за нею протягом сезону. Опишемо весь процес поетапно — з весни до початку зими.

Догляд за малиною навесні

Якщо рослини садили навесні, то в першу чергу вкорочують верхівки її пагонів, вони повинні бути вкорочені на 15-20 сантиметрів. Добре, якщо ви вирощуєте малину на шпалері, в такому випадку пагони прив’язують до неї або окремим кілкам. Однак шпалеру можна влаштувати, коли рослини вже посаджені. Для цього встановлюють стовпи з відстанню до 10 метрів між ними. За ним кріплять дві лінії дроту на 80 і 120 сантиметрів від землі. До дроту в подальшому і будуть підв’язувати пагони.

При використанні колів замість шпалери, їх забивають на проміжках між рослинами. У цьому випадку до кожного кілка підв’язують половину пагонів рослин розташованих по сусідству, кожен побіг підв’язується окремо. Зробивши підв’язку зазначеними способами, ви досягнете простоти у збиранні ягід, а також рослини не будуть затінювати одна одну.

Після підв’язки, догляд за малиною навесні полягає в підгодівлі, розпушування і мульчуванні. На початку квітня, грунт насичений вологою, тому слід проводити першу підгодівлю, використовуючи аміачну селітру і сечовину, по 15 і 10 грамів на кв. метр відповідно. Далі проводять перше розпушування, як тільки це стане можливим. Глибина першого розпушування повинна становити 10 сантиметрів, далі розпушування проводять у міру виростання бур’янів або утворення твердої кірки, після великих заливних дощів. Наступні розпушування проводять на глибину до 5 сантиметрів, щоб не пошкодити кореневу систему культури. За весь сезон розпушування проводять до 7 разів.

Читайте також: Як садити малину

Далі площа під малину мульчують, використовуючи торф або солому. Товщина шару мульчі досягає до 15 сантиметрів, а після осідання вона буде перебувати в межах 5 сантиметрів. Солому беріть чисту, торф повинен бути вологим.

Як доглядати за малиною влітку

Влітку регулюють нормування порослі рослин, якщо вона не потрібна, то її видаляють, залишаючи найсильніші рослини. Якщо сорт малини дає багато пагонів і порослі нормування проводять два рази за сезон, що дозволяє добре розвиватися залишеним сильним паросткам.

Коли починає формуватися урожай, роблять друге підживлення рослин, використовуючи аміачну селітру до 20 гр. і суперфосфат до 40 гр. на погонний метр ряду. Також можна використовувати підгодівлю, приготовану з пташиного посліду в співвідношенні з водою 1/15. У цьому випадку на метр ряду необхідно піввідра цього розчину. При стійкій сухій погоді необхідно проводити поливи, у міру потреби рослин у волозі.

Догляд за малиною восени

Восени після збору врожаю проводять останнє нормуванняу пагонів. Найслабші пагони видаляють, вирізаючи їх біля самої землі. Далі проводять перекопування грунту в міжряддях на глибину до 18 сантиметрів, а між рослинами до 7 сантиметрів. Перед перекопування необхідно вносити фосфатні і калійні добрива до 8 грамів на кв. метр. Щороку мінеральні добрива чергують з органічними добривами.

Коли грунт замерзне, пагони обережно нахиляють один до одного і пов’язують, щоб взимку вони опинилися під шаром снігу, таким чином, запобігають їх замерзанню.

Оцініть статтю