Як правильно доглядати троянди?

Як правильно доглядати троянди? Сад і город

Троянди незаслужено вважаються примхливими рослинами, яких важко доглядати. Зрештою, це просто кущі. Деякі види троянд справді вимагають більшої уваги, ніж інші. Проте вирощувати ці чудові квіти можуть навіть новачки без досвіду садівництва.

Щоб доглядати троянди вам знадобляться:

  • сікач;
  • добрива;
  • садовий шланг;
  • гострий ніж;
  • мульча;
  • розпилювач.

Весняний догляд за трояндами

Підрізайте троянди навесні, як тільки у рослин з’являться перші ознаки росту у вигляді дрібних червоних бруньок, які згодом стануть новими гілочками куща.

Насамперед обріжте засохлі або пошкоджені стебла. Потім підріжте всі інші завтовшки з олівець.

Трояндовий кущ зазвичай обрізається на третину або наполовину, залежно від того, яка висота куща вам потрібна. Підрізайте гілочки прямо над свіжими червоними бруньками, що знаходяться на зовнішній стороні стебел. Це дозволить новим відгалуженням рости назовні та формувати гарну форму куща. Крім того, таке обрізання збільшить циркуляцію повітря.

Читайте також: 7 важливих агрозаходів по догляду за виноградом

Троянди є «голодними» рослинами, яким потрібно багато поживних речовин для кращого росту та цвітіння. Тому удобрювати трояндові кущі потрібно регулярно протягом вегетаційного періоду. Найпростіший спосіб підгодовувати троянди – купити гранульовані добрива та додати їх у ґрунт, щоб ті живили рослини весь сезон. В іншому випадку вам доведеться з весни до осені удобрювати рослини рідкими добривами кожні 3-4 тижні.

Троянди потребують рясного, але не щоденного поливу. Якщо протягом тижня не було хорошого дощу, поливайте кущі так, щоб зволожити ґрунт як мінімум на 3 см. Робити це потрібно кожні 7 днів. Якщо ви проживаєте у спекотному, посушливому кліматі, розгляньте установку автоматичного поливу або самостійно зробіть систему крапельного зрошення.

троянда

Літній догляд за трояндами

Трояндові кущі менше болітимуть, потребують прополювання і поливу, якщо ви зробите мульчування. Посипте ґрунт навколо троянд органічною мульчею, що складається з соснових голок, подрібненого сіна, деревних стружок та іншого біорозкладного матеріалу.

Завжди обрізайте зів’ялі бутони або ті, які вже відцвіли, щоб стимулювати зростання нових кольорів. Деякі види троянд цвітуть лише у червні, інші ж, наприклад, штамбові троянди, цвітуть 2-3 рази протягом усього сезону.

Читайте також: Правила якісного компосту в домашніх умовах

Якщо рослина захворіла або її облюбували полчища комах, можна скористатися спеціальним спреєм і оббризкати кущ зверху до низу. Але це крайній захід. Для початку просто обріжте уражену частину троянди та обдайте кущ гарним напором води із садового шланга. Майте на увазі, незалежно від того, будете ви обробляти кущ спреєм чи ні, хвору частину троянди все одно доведеться видалити, але не викинути. Її слід віднести до садового центру та показати фахівцям, щоб ті допомогли визначити проблему та порадили правильний гербіцид чи пестицид.

червона троянда

Осінньо-зимовий догляд за трояндами

На початку осені або хоча б за місяць до передбачуваних перших заморозків підживлення троянд потрібно припинити. Якщо цього не зробити, троянди продовжуватимуть випускати нові стебла, які просто замерзнуть. Крім того, троянди потрібно захистити від морозу до настання перших холодів. Якщо температура взимку не опускається нижче -5º С, робити нічого не потрібно. Якщо зимова температура в вашій місцевості коливається від -10º до -15º С, кущі троянди слід підрізати та присипати ґрунтом, щоб шар був товщиною 7-10 см. Якщо ж у вас стоїть дійсно люта зимова погода с температурою нижче -15º С, то кущі троянди слід обгорнути мішковиною і зробити над ними шар насипу не менше 30 см.

Додаткові поради та попередження

  • Щоб не пошкодити стебла, для обрізання троянд використовуйте лише гострий сікач або сучкоріз.
  • Більшість сучасних пестицидів та гербіцидів є органічними. Проте навіть вони можуть нашкодити рослинам при неправильному використанні. Тому чітко дотримуйтесь інструкцій на упаковці.
  • Не накривайте троянди на зиму спеціальними пластиковими конусами, призначеними для захисту рослин від холодів. Вони не тільки виглядають непривабливо, а й можуть стати парниками для трояндових кущів під час пізньої зимової відлиги, що вкрай небажано.
Оцініть статтю