Як правильно виховувати дитину, не псуючи її?

Як правильно виховувати дитину, не псуючи її? Виховання дітей

Коли батьки починають надмірно балувати своїх дітей, ті часто стають егоцентричними, грубими та вимогливими особистостями. Від цих рис не просто позбутися. Зіпсований малюк перетворюється на егоїстичну дорослу особу з повною відсутністю самоконтролю. Хочете щоб ваша крихітка стала хорошою людиною? Тоді дізнайтеся, як правильно виховувати дитину.

Не намагайтеся дати дитині все

Батьки завжди хочуть дати своїй дитині все найкраще. І це природно, адже ми щиро бажаємо щастя нашим малюкам. У більшості випадків нові іграшки, подарунки та активні розвиваючі ігри дійсно асоціюються у дітей з щастям. Але іноді, батьки, розуміючи, що не можуть приділяти своїй дитині достатньо часу, задаровують її подарунками та іншими речами, які та забажає.

Проходить зовсім небагато часу, і малюк звикає до того, що йому приносять все на блюдечку. Виходить, що деякі батьки починають обманювати свою дитину з самого народження, бо реальність є такою: якщо ви не багаті – вашим дітям доведеться важко працювати все життя, щоб забезпечити собі комфортне існування.

Хочете правильно виховувати дитину, тоді не брешіть їй. Коли ви даєте малюкам все, що їм хочеться, вони ростуть з помилковою думкою, що так буде завжди. Ставши дорослими і не отримавши найдорожчу машину або керівну посаду на першій же роботі, вони розчаровуються і на все життя втрачають впевненість у собі. Щоб цього не сталося, вчіть дітей бути самодостатніми.

Привчайте малюків до дисципліни

Дисципліна корисна не лише дітям, вона допомагає підвищити самооцінку і повірити у власні сили. Вселити в дитину впевненість не складно, достатньо ставити перед нею досяжні творчі цілі, підтримувати, заохочувати і визнавати її маленькі перемоги. Коли малюки розуміють, що можуть долати багато труднощів без батьківської допомоги, їх впевненість росте, вони починають відчувати себе більш вільними та незалежними. Уміння робити певні речі самостійно запускає, так званий, механізм виживання, який сприяє дорослості і розумінню того, що можна спокійно прожити без капризів.

Намагайтеся перемикати увагу дитини на щось інше, якщо її бажання не відповідають вашому матеріальному становищу або способу життя. Користуйтеся батьківської мудрістю, яка звучить так: «Скажи мені, що ти хочеш, і я розповім тобі, як без цього обійтися».

Вірите ви чи ні, але малюкам необхідні обмежуючі правила. Вседозволеність дуже заважає емоційному зростанню. До того ж, вона розвиває почуття абсолютної правоти, яке переростає в норовливість та егоїстичність. Зіпсована дитина з повним набором таких негативних якостей неминуче буде учасником постійних дитячих конфліктів з однолітками, не зможе знайти спільної мови з учителями і ніколи не доб’ється успіхів у командних видах спорту. У норовливих дітей немає друзів, вони приречені на самотність.

Станьте прикладом шанобливого ставлення до людей

Чи можна правильно виховувати дитину, якщо не бути для неї гарним прикладом? На жаль, це неможливо, оскільки малюки в точності моделюють батьківську поведінку. Дуже важливо показати крихітці, що ви шанобливо ставитесь до оточуючих людей. Якщо малюк завинив, поясніть йому його помилки спокійним, але дисциплінуючим тоном. Не варто показувати свій гнів чи розчарування. Стиль спілкування є одним з найпростіших прикладів, який показує повагу або її відсутність.

Не дозволяйте малюкам дивитися передачі, в яких діти грубіянять або кричать на дорослих.

Намагайтеся уникати постійної критики чи негативних суджень під час спілкування з власними бешкетниками. Всі ми знаємо, що іноді розбалуваних пустунів слід приструнити або осадити, проте психологи радять робити це у такий спосіб, щоб не бентежити або принижувати дитину. В іншому випадку, ваші методи виховання підірвуть узи взаємної довіри та поваги.

Відмовтесь від гіперзаботи

Гіперзабота – це надмірна повсякденна опіка, під час якої батьки буквально нависають над своїми дітьми, здуваючи з них пилинки та підстраховуючи на кожному кроці. Безумовно, у всіх батьків є природній інстинкт, який допомагає оберігати власне чадо. Тим не менш, важливо розуміти, що гіперзабота здатна нашкодити. Правильно виховати дитину можна тільки дозволивши їй стикатися з проблемами, приймати власні рішення і іноді терпіти невдачі. А ось зайва турбота зробить малюка розпещеним, егоцентричним та сильно залежним від своїх батьків. Уникайте гіперопіки, дозволяйте своїм дітям розправляти крила, вирішувати проблеми та самостійно досягати успіху в житті.

Розмова мами с донькою

Не перехвалюйте та не потурайте

Багато батьків, бажаючи показати свою любов до дитини, потурають будь-яким її бажанням, не скупляться на невиправдану похвалу і всілякі подарунки. Як не дивно, але небезпека такої батьківської поведінки полягає в тому, що малюк позбавляється можливості відчувати негативні емоції. Періодично кажучи малюкові «ні», ви знайомите його з такими поняттями, як розчарування та відмова, з якими він вчиться справлятися в ранньому віці, одночасно отримуючи навички самоконтролю.

Чому самоконтроль такий важливий? Все просто, психологи вже давно підмітили, що зніжені діти, зазвичай, перетворюються на психічно неврівноважених егоцентричних дорослих, які часто зазнають труднощів з фінансами, наркотиками, алкоголем та навіть законом. Навряд чи ви хочете такого майбутнього для свого пузана, чи не так? Тому не варто розпорошуватися в нескінченних лестощах перед малюками, є й інші, більш здорові способи вираження своєї любові.

Вам варто переглянути свої методи виховання, якщо ваша дитина (8-16 років):

  1. Вимагає і очікує від вас тільки всього найкращого.
  2. Не має прагнень і цілей у житті.
  3. Не знає, що таке співчуття, і не розуміє почуттів інших людей.
  4. Не вміє справлятися з розчаруваннями.
  5. Не виконує своїх обов’язків.
  6. Вважає, що не повинна дотримуватися ніяких правил.
  7. Дружить з однолітками, які вживають наркотики чи алкоголь.
  8. Займається сексом.

Знаходьте золоту середину

Немає необхідності вибудовувати військову дисципліну в сім’ї, яка не передбачає похвали та подарунків тільки тому, що ви боїтеся зіпсувати свою дитину. Щоб цього не сталося, і ваш малюк виріс високоморальною, творчою, працьовитою, амбітною та успішною людиною, вам просто не потрібно потурати всім дитячим капризам. Встановіть певні правила поведінки, поясніть дитині їх значення та стежте за їх дотриманням.

Оцініть статтю