Розвиваючі ігри для маленьких дітей

Розвиваючі ігри для маленьких дітей Виховання дітей

Всі діти обожнюють ігри, але будь-яка, навіть найпростіша гра – це не просто розвага, а важлива складова дитячого розвитку. Тому особливе місце в житті малюків займають спеціальні навчальні та розвиваючі ігри, адже саме вони допомагають дітлахам розвиватися фізично, соціально та інтелектуально.

Як розвиваючі ігри допомагають у навчанні дітей?

Активні ігри розвивають дитячу координацію та рухові навички. Соціальні ігри допомагають підвищити впевненість в собі, навчитися емпатії, повазі, позитивному відношенню до інших людей, вираженню своїх емоцій і командній роботі. А інтелектуальні, навчальні та розвиваючі ігри дають можливість дітям знаходити цікаві концепції, придумувати нові ідеї та втілювати їх у життя.

Вибираємо розвиваючі іграшки

Звичайно, електронні, комп’ютерні та відеоігри – це сучасні і веселі розваги. Але батькам потрібно розуміти, що іграшки повинні стимулювати розумовий розвиток дітей. За допомогою ігор малюки вчаться виконувати поставлені завдання та вирішувати виникаючі проблеми.

1. Конструктори

Конструктори допомагають розвивати просторові навички, уяву і творчий потенціал. Коли діти зовсім маленькі, конструктором можуть служити прості кубики. Але як тільки малюки стануть старшими, їм будуть потрібні інші забавки, які зможуть підтримати інтерес до будівництва і моделювання.

2. Розвиток уяви

Проста картонна коробка, ляльки, солдатики, практично всі предмети, з якими може грати дитина, стимулюють її уяву. Розвиток уяви має важливе значення для дитячого навчання. Щоб самостійно вирішувати проблеми, діти повинні мати можливість представляти та розглядати різні результати.

3. Рухова активність

Без активних ігор неможливо повною мірою розвинути координацію, рухові навички та навчити дитину правилам командної гри. Дитяча рухова активність включає в себе гойдалки, гірки, тунелі, батути, м’ячі та будь-які рухливі ігри на відкритому повітрі.

4. Дитяча творчість

Декоративно-прикладне мистецтво допомагає розвивати творчі навички дитини. Але замість того, щоб купувати різні набори для дитячої творчості, виділіть дітям кімнату або куточок, де вони зможуть самостійно творити, створювати та досліджувати без жодних інструкцій. На додаток до стандартних матеріалів для творчості (фарби, олівців, глини, клею та ножиць) ви можете запропонувати клаптики тканини, обгортковий папір, старі листівки, газети або журнали. Щотижня придумуйте нову тему тижня і давайте дітям можливість створювати різні дивовижні тематичні проекти.

Математика на кухні

Включіть веселе навчання математиці в повсякденне життя. Готування з дітьми має безліч переваг, і одне з них – це математичні навички. Для початку сходіть з дітьми до крамниці, там вони зможуть дізнатися про вагу продуктів та різницю в ціні між ними. Повернувшись до кухні, малюки можуть зайнятися підрахунком потрібної для приготування кількості яєць, картоплі, моркви та ін. Старші діти, за допомогою мірних склянок, можуть дізнатися, що таке частина, частка або порція. Крім математики, спільне приготування покращує дитячий словниковий запас, оскільки малюки дізнаються назви нових інгредієнтів, продуктів і страв.

Вчимося у природи!

Навчальні та розвиваючі ігри можуть бути не тільки в закритому приміщенні. Діти дуже багато чого дізнаються, граючи на свіжому повітрі в парку або на власному подвір’ї. Нехай дитина під час прогулянки збирає жолуді, листя, гілочки та інші предмети. Ці елементи можна використовувати для створення якихось виробів або невеликих дитячих колекцій. Допомагайте малюкам в їх пізнавальній активності, розповідайте, який листочок або камінь вони знайшли, і чи можуть стати в нагоді ці знахідки. Якщо ви живете в своєму будинку, зробіть дитячу грядку, де дітлахи зможуть самі садити улюблені рослини та спостерігати за їх життєвим циклом.

Оцініть статтю