Як пережити зміну часових поясів під час подорожей?

як пережити зміну часових поясів - корисні поради Здоров'я

Іноді, під час подорожей або ділових поїздок, нам доводиться переміщуватися на великі відстані. І все було б добре, якби не розлад біоритмів, пов’язаний зі зміною часових поясів, який може зіпсувати будь-який вояж. Хочете дізнатися, як швидше адаптуватися, пережити зміну часових поясів і уникнути проблем зі здоров’ям після тривалих перельотів?

Нам не страшні будь-які відстані!

Безсоння та багато інших симптомів, пов’язаних з подоланням великих відстаней, мучать багатьох людей. Іноді потрібен цілий тиждень, щоб звикнути до нового часу і нових біоритмів. Щоб відчувати себе впевнено, не страждати мігренню, сонливістю, і уникнути інших неприємностей, пропонуємо скористатися цими порадами досвідчених лікарів та мандрівників.

Чому збивається добовий ритм?

У всіх людей є внутрішня система хронометражу, відома, як циркадний ритм. Це “годинник”, який контролюється гіпоталамусом – невеликою ділянкою нашого мозку. Гіпоталамус працює у зв’язці з очима. За допомогою них, по світу, він визначає добовий час і починає виділяти гормони, які допомагають нам засинати або бадьоро займатися своїми справами. Коли ми здійснюємо тривалий переліт, кількість світла, уловлюваного очима, залишається незмінним протягом довгого часу, що призводить до дезорієнтації гіпоталамуса. В результаті, він може почати виділяти гормони сну, коли вони нам зовсім не потрібні, і навпаки. Такий дивний відхил здатний збентежити весь організм і викликати синдром зміни часових поясів.

Ознаки та симптоми

Один з найпоширеніших симптомів розладу біоритмів, який з’являється в самий неслушний час – це голод. Ви хочете їсти в незвичні години: або занадто рано, або занадто пізно. В результаті збивається режим сну. Але це не все, з’являються й інші неприємності, такі як:

  1. Проблеми з концентрацією уваги;
  2. Дратівливість;
  3. Розлад шлунку або нудота;
  4. Нежить;
  5. М’язові болі;
  6. Мігрені;
  7. Порушення менструального циклу;
  8. Млявість.

Як уникнути синдромів зміни часових поясів?

Оскільки, порушення біоритмів руйнівно впливає на людський організм, вчені постійно намагаються знайти нові способи нашого захисту. Ось деякі з їхніх порад, які допоможуть вам пережити зміну часових поясів.

1. Готуйтеся заздалегідь

Якщо на вас чекає довгий переліт, почніть зміщувати свій графік сну перш, ніж сядете в літак. Намагайтеся лягати спати трохи раніше чи пізніше, залежно від часу, який тече в тому місці, куди ви збираєтесь. Це дозволить вам легше адаптуватися після перельоту.

Читайте також: Повний релакс або все про масаж

2. Виходьте на вулицю

Останні дослідження вчених показали, що після приземлення і перетину нового часового поясу краще деякий час знаходитись не усередині приміщень, а зовні, на свіжому повітрі. Природне світло буде стимулювати виділення гормону бадьорості, який допоможе зняти втому від тривалого перебування в літаку.

3. Пийте більше води

Зневоднення, яке є поширеним побічним ефектом довгого польоту, робить організм млявим. Це відбувається в результаті зміни тиску і повторної циркуляції повітря в самому салоні пасажирського лайнера. Щоб уникнути стресу і зневоднення, пийте більше води до, під час і після перельоту.

4. Харчуйтеся частіше, але менше

Дослідним шляхом було доведено – якщо поміняти схему здорового харчування, організм зможе швидше адаптуватися до зміни часу. Тому перейдіть з 3-х щільних прийомів їжі на 5-6 маленьких.

5. Уникайте алкоголю і напоїв з кофеїном

Ці сечогінні засоби не тільки посилять зневоднення, вони ще більше дезорієнтують гіпоталамус, який не зможе визначити правильний добовий час.

6. Спіть, якщо хочете

Кожного разу, коли ви зажадаєте подрімати, не відмовляйте собі! Навіть якщо це буде 15-хвилинна дрімота, вона допоможе організму пережити зміну часу і дасть вам новий приплив енергії.

7. Залишайтеся активними

Обов’язково прогулюйтеся під час пересадок. А після того, як оселитесь в готелі, відразу йдіть досліджувати міські пам’ятки. Фізичні навантаження у вигляді ходіння посилять циркуляцію крові і додадуть вам більше сил, а вночі допоможуть швидко заснути.

Оцініть статтю