Визначення вагітності до затримки: секрети для майбутніх мам

Визначення вагітності до затримки Вагітність та пологи

Кожна жінка, яка планує вагітність, ще задовго до того, як робить тест на вагітність, уже знає про свій цікавий стан на емоційному рівні. Жіноча інтуїція ніколи не підводила ще жодну представницю слабкої статі, тому їй можна сміливо довіряти. Визначення вагітності до затримки може бути підтверджено й іншими ознаками цікавого стану, про які варто знати.

Коли можливе запліднення

Коли жінка планує вагітність, вона знає, що зачаття може відбутися в середині менструального циклу, тобто в період овуляції, коли готова до запліднення яйцеклітина зустрічається зі сперматозоїдом, і він проникає через оболонку всередину яйцеклітини. Потім клітини дуже швидко починають ділитися і рухатися трубами до матки, а ще за 3-5 днів ця сукупність клітин прикріплюється до стінки матки й вагітність можна вважати такою, що настала.

Таким чином, ще за тиждень-півтора до початку наступних місячних можна за певними ознаками дізнатися про настання вагітності. Зокрема, в день прикріплення заплідненої яйцеклітини до стінок матки у жінки можуть спостерігатися незначні кров’янисті виділення. Нічого страшного в цьому жінка не помічає і списує це на переохолодження організму або нещодавно перенесений стрес, наприклад. У медицині ж ці виділення мають свою назву і називаються імплантаційними виділеннями. Це вже перша ознака вагітності, що настала.

Як дізнатися про вагітність задовго до місячних

Після настання вагітності в жінці відразу ж починають відбуватися зміни в організмі на гормональному рівні.

Так, вона трошки погладшає, особливо її груди та область навколо талії. І хоча найчастіше представниці слабкої статі списують це на очікувані наступні місячні, змінюється тіло жінки трошки по іншому, ніж на місячні.

Якщо ж є сумніви в тому, через що змінилися форми жінки, слід розглянути свої груди. Як правило, на вагітність груди жінки також збільшуються, тобто набухають. При цьому змінюється також колір ореолу навколо соска, який стає трохи темнішим і явно вираженим.

Читайте також: Перші ознаки вагітності в перші тижні особливого стану

Уже на перших термінах цікавого положення жінка досить швидко починає втомлюватися від своєї щоденної роботи, з якою ще з легкістю справлялася 2 тижні тому. Вона часто хоче просто прилягти й подрімати, до речі, сонливий стан – це явна ознака вагітності, за якою у минулі часи наші прабабусі визначали вагітність у своїх доньок та онучок.

Іноді в жінки на тлі зміни гормонального фону може досить швидко змінюватися і настрій, емоційний стан. Перепади настрою взагалі дуже притаманні вагітним і незабаром це можуть відчути всі члени сім’ї.

Загострення почуттів нюху і смаку також може проявлятися на ранніх термінах вагітності, водночас жінку може тягнути на улюблені продукти більше, ніж зазвичай, або ж у неї можуть змінитися смакові вподобання в зовсім іншому напрямку.

Іноді за зовнішнім виглядом вагітної жінки можна відразу ж визначити її стан. Майбутня мама перевтілюється, стає привабливішою на зовнішній вигляд, поліпшується стан шкіри, волосся стає блискучим і слухняним.

Коли робити тест на вагітність

Тест на вагітність покаже позитивний результат уже на 2-3 день затримки, хоча в деяких жінок тест покаже другу слабку смужку ще за кілька днів до затримки.

Пов’язано це з тим, що іноді запліднення відбувається за кілька днів до очікуваної овуляції за нерегулярного менструального циклу. Також якщо використовувати тест високої чутливості, то він може показати результат за кілька днів до початку очікуваних місячних. Сучасні тести всі мають високу чутливість.

Ну а якщо здавати аналіз крові на рівень “гормону вагітності – ХГЛ” за кілька днів до початку очікуваних місячних, то він також покаже позитивний результат.

Коли робити тест на вагітність і звертатися до лікаря за консультацією, рішення кожної жінки, яке вона приймає самостійно. Але коли б майбутня мама не дізналася про свій цікавий стан – це завжди величезна радість і для самої жінки, і для її супутника життя, адже зародження нового життя – це справжнє диво, яке в той чи інший момент прийшло в життя певної жінки.

Оцініть статтю