Стафілокок у дитини: ознаки, діагностика, лікування

Стафілокок Здоров'я

На сьогоднішній день відомо безліч різновидів таких бактерій як стафілокок. Багато з них можуть поширюватися на шкірі, в кишечнику, а так само в слизової оболонки людини. Велика частина стафілококів можуть виявитися нешкідливими для людського організму. Викликати десятки захворювань здатний золотистий стафілокок. Стафілокок сам по собі не такий страшний, наскільки спричиняють шкоди продукти його життєдіяльності, а саме, – ексфоліатин. Небезпечним є золотистий стафілокок. Найчастіше він проникає в організм через порушену цілісність шкіри, у новонародженої дитини – через пупкову рану, а у матері-годувальниці через – тріщини на грудях. Занести стафілокока можуть також при народженні, якщо не зовсім стерильні умови були у пологовому будинку.

Перші симптоми стафілококової інфекції у немовлятка

Стафілококова інфекція проявляється у двох формах: ранній та пізній форму. Рання форма проявляє себе протягом декількох годин, після того як бактерії потрапили в організм. Поява високої температури, діарея, долі в животі, блювота, втрата апетиту, все це симптоми ранньої форми стафілококової інфекції. Пізня форма такої інфекції проявляє себе через 5 днів.

Читайте також: Підвищення імунітету у дітей і дорослих

Бувають випадки, коли хвороба протікає безсимптомно. Інколи проявляється у формі дрібних висипань на шкірі немовлятка. Відразу сказати за явними симптомами, що це стафілокок важко, потрібна більш детальна діагностика.

Для діагностування беруть кров, грудне молоко, мазки зі слизових оболонок для виявлення там шкідливих бактерій. Якщо наявність стафілокока підтвердиться у дитини, то цілком ймовірно, що батьки теж є його носіями.

Лікування від стафілокока

При стафілококової інфекції правильно діагностувати захворювання, і вже звичайно призначити необхідне лікування повинен тільки лікар. Досить частою помилкою багатьох людей є самолікування. Найчастіше лікують симптоми, викликані захворювання стафілококом, а не джерело їхнього походження. Для того, щоб вбити паразита, тільки лікарі підбирають дієві антибіотики, назначають інші препарати в залежності від складності зараження.

Профілактикою стафілококової інфекції є дотримання правил особистої гігієни в першу чергу, оброблення різного роду подряпин, ранок антисептичними препаратами, своєчасне лікування карієсу на зубах, дисбактеріозу. Дітей оберігати від контакту з хворими на різні дерматологічні захворювання. Кімнати щоденно провітрювати, пилюку витирати, і підлогу мити.

Оцініть статтю