Сон під час вагітності – практичні поради

Сон під час вагітності Вагітність та пологи

Безсоння у вагітних є дуже поширеною проблемою. Заведено вважати, що нестача сну протягом всієї вагітності є гарною підготовкою до материнства. Але насправді, все, що вам потрібно – це як слід відпочити та набратися сил перед появою на світ вашого маленького дива. А без здорового нічного сну це неможливо.

Дорогі майбутні матусі, висипайтеся зараз, поки у вас є така можливість. Ось деякі важливі поради та предмети, які допоможуть вам швидко засинати та добре висипатися під час вагітності.

Проблеми зі сном під час першого триместру

Ви будете витрачати багато часу на відпочинок протягом перших трьох місяців вагітності. Між ранковою, денною та вечірньою нудотою, коли ваш організм буде працювати за двох і виробляти додаткові гормони, ліжко здасться вам найбажанішим місцем на землі! Однак ви не зможете так просто розслабитися і подрімати хоча б тому, що постійно будете хотіти в туалет, тому ваша матка почне рости і чинити тиск на сечовий міхур.

Щоб почуватися більш комфортно, пийте рідину протягом усього дня, але скорочуйте її вживання ближче до вечора. Залишайте в туалеті включене світло на ніч, та розчистіть до нього шлях, щоб вночі не наштовхнутися на кошик з білизною або на щось інше. Загалом, усіма можливими способами намагайтесь зменшити час “нічних прогулянок” до 2-3 хвилин.

Вам пощастило, якщо ви можете дозволити собі повалятися у ліжку в будь-який час. Але якщо такої можливості немає, і вам, через обставини, потрібно перебувати на роботі – спробуйте просто розслабитися, покласти голову на стіл, підклавши під неї руки, і відключитися хвилин на 20. Щоб не пропустити важливу зустріч або дзвінок, заведіть будильник.

Також ви будете відчувати певний дискомфорт, пов’язаний зі змінами вашого тіла. Наприклад, хворобливі відчуття в грудях можуть перешкодити вам прийняти улюблену позу для сну. Тому підготуйте кілька подушок, які допоможуть розташуватися в ліжку зручніше, і починайте практикувати сон на лівому боці – чим раніше ви це зробите, тим більше комфортних ночей на вас чекає попереду.

Кілька фактів про пози під час сну

  1. Не хвилюйтеся, якщо заснете на спині або правому боці – ваше тіло буде будити вас, щоб змінити становище.
  2. Сон під час вагітності на лівій стороні покращує приплив крові та поживних речовин до плаценти і допомагає вашим ниркам справлятися із зайвою рідиною, яка може призвести до набряку кінцівок.
  3. У другій половині вагітності уникайте сну на спині. У такому положенні основна вага буде припадати на хребет, м’язи спини та кишківник, що, своєю чергою, може привести до болів у спині, геморою, нетравлення, поганого кровообігу і навіть порушення дихання.

Проблеми зі сном у другому триместрі

Вітаємо! Ви вже звиклися зі своїм цікавим становищем і відчуваєте себе набагато краще, але це, на жаль, не виключає проблем зі сном. Прийшов час вдатися до допомоги спеціальної подушки для тіла. Існують десятки видів подушок для вагітних, і, на щастя, більшість з них коштують не дуже дорого. Клиноподібна подушка, подушка с-подібної форми, пряма подушка на всю довжину тіла – ви зможете знайти той варіант, який буде відповідати вашим потребам і допоможе відчувати себе максимально комфортно під час сну. Цей чудовий винахід можна знайти в Інтернеті або спеціалізованих магазинах для майбутніх матусь.

Проблеми зі сном в третьому триместрі

Ви вийшли на фінішну пряму, але, мабуть, відчуваєте, що стає все важче і важче. Якщо останні місяці вашої вагітності припали на літо, спробуйте приймати душ перед сном. Волосся можна залишати вологим, а ноги змочувати прохолодною водою, щоб додатково охолодитися. Прогулянки на свіжому повітрі, плавання або йога допоможуть вам розслабитися протягом дня, і підготують до гарного нічного сну. Якщо ви сильно пітнієте вночі, в особливо спекотні дні кладіть біля ліжка зручний змінний одяг.

Оцініть статтю