Перший тиждень вагітності: хвилювання в передчутті невідомого

Перший тиждень вагітності Вагітність та пологи

Перший тиждень після зачаття дитини, перший акушерський тиждень вагітності, перший ембріональний – це все різні тижні вагітності в медичній термінології. Але, більшість жінок все ж знають, коли планували зачаття дитини, розраховують приблизні дні овуляції та від цього дня рахують тижні вагітності, біжать уже через кілька днів купувати тест на вагітність і вже на підсвідомому рівні відчувають, що через дев’ять місяців стануть щасливою мамою, але іноді та помиляються. 

Інколи яйцеклітина дозріває не на 12-14-й день, а на 8-10 день циклу, або на 20-й, тому гінекологи розраховують орієнтовну дату пологів від першого дня останнього менструації. Також може бути таке, що й після запліднення яйцеклітини, менструація триває кілька місяців, і тоді визначити скільки вже тижнів триває вагітність, складно. Тільки за розмірами й розвитком плода на УЗД, за першими рухами дитини можна буде визначити приблизну дату пологів і термін вагітності.

Перший тиждень вагітності після зачаття – дуже-дуже маленький термін і говорити про вагітність ще рано, адже запліднена яйцеклітина швидше за все ще не прикріпилась до стінки матки. Дуже часто вона не прикріплюється, матка сприймає її як чужорідне тіло, відторгає і вагітність не настає. Період імплантації (прикріплення зародка) 1-2 тижні вважається дуже ризикованим.

Що відбувається з заплідненою яйцеклітиною після запліднення протягом першого тижня?

І так, тривалість життя дозрілої яйцеклітини 24 години, тобто протягом двох діб є висока ймовірність злиття її зі сперматозоїдом, після чого вона починає ділитися. Через три-чотири дні клітин вже буде 32, а через тиждень – близько 200 кліток. Розміри дуже мікроскопічні. З цих клітин буде надалі формуватися дитина, плацента, пуповина, навколоплідний міхур.

Зміни в організмі жінки, відчуття на першому тижні вагітності після зачаття

Говорити про певні виразні ознаки вагітності ще дуже рано, хоча в організмі майбутньої мами вже починаються гормональні зміни. Починає вироблятися гормон ХГЛ, але для тесту на вагітність його може бути ще недостатньо в сечі, друга смужка малоймовірно, що появиться, буде ледь помітною і залишить сумніви.

Ще навіть затримки місячних немає, яка є основною ознакою, що вказує про особливий стан, якщо була інтимна близькість.

Токсикозу, ранкової нудоти, реакції на запахи також немає у жінки на першому тижні вагітності, адже це все є реакцією на гормональні перебудови. В деяких жінок взагалі немає під час вагітності поганого самопочуття, в інших – токсикоз з’являється на 4 тижні, у третіх – на 6-й. Тому, говорити про конкретні ознаки ще дуже-дуже рано. Іноді жінка відчуває себе як перед менструацією: може живіт потягувати внизу, голова боліти ввечері, з’являється невідома дратівливість.

Живіт такий, як раніше, і розмір грудей без змін, про набір ваги говорити також рано. Але вже зараз потрібно знати, що дуже солона і гостра їжа затримує рідину в організмі, це призводить до появи набряків в ногах, і навіть по всьому тілу може спостерігатися набряклість, збільшується навантаження, а нирки. Багато солодкої й здобної їжі приведуть до зайвої ваги. Проблеми з зубами, ламкість нігтів, поява судом в ногах – причина недостатності вітамінів і мікроелементів.

Рекомендації жінкам у перші дні вагітності:

  • В першу чергу – забезпечити спокійний поділ клітин, закладку внутрішніх органів та систем майбутньої дитини. Для цього потрібно відмовитися від вживання алкогольних напоїв, куріння, від фізичних навантажень, активних тренувань на прес, щоб дати можливість прикріпитися і розвиватися заплідненій яйцеклітині в матці. Також краще не займатися кілька тижнів сексом, щоб дати можливість прикріпитися бластоцисті (групі клітин) до стінки матки. Після інтимної близькості під час вагітності жінки часто помічають незначні виділення крові. Якщо кровотеча рясне, то це може сигналізувати про переривання вагітності.
  • Потрібно також підкоригувати свій раціон: виключити багато гострого, напівфабрикати, неякісні продукти, а їсти натуральні вітаміни: фрукти, овочі. Поповнювати потрібно запаси кальцію, які ми отримуємо з сиру, йод з морепродуктів, фолієву кислоту (вітамін В9). До речі можна почати приймання фолієвої кислоти і йоду додатково. Навіть якщо вагітність не підтвердиться, вітамін В9 і йод дуже добре вплинуть на стан вашого організму і навіть рекомендують лікарі їх вживати ще під час планування вагітності. Це знизить ризик розвитку патологій центральної нервової системи, ендокринної системи у майбутнього малюка, забезпечить закладку і нормальне формування всіх органів в першому триместрі.
  • Відмовитись, звісно, від вживання алкоголю, від тютюнопаління, якщо така звичка була.
  • Обмежити контакт з хворими на інфекційні та вірусні захворювання, щоб самій не заразитись ними. У першому триместрі на розвиток плоду особливо згубно впливають різноманітні захворювання мами та приймання певних препаратів.
Оцініть статтю