Місячні після пологів – коли їх чекати?

Місячні після пологів – коли їх чекати? Вагітність та пологи

Після пологів організм жінки переживає скажемо так, стрес. Змінюється гормональний фон, повертається матка до попередніх розмірів, і т. д. Одні матері вигодовують дітей грудним молоком, інші змушені через проблеми з лактацією чи з інших причин, перейти на штучне вигодовування своєї дитини. Також пологи відбуваються по-різному: природним шляхом, розтином кесарева, з ускладненнями та без. Все це в сукупності впливає на те, коли організм повернеться до стану, який був до вагітності, коли відновиться менструальний цикл, знову можна завагітніти і так далі. Запитань у молодих матусь, особливо після перших пологів, дуже багато. Те що стосується менструального циклу спробуємо розібратись.

Коли у жінки починаються місячні після пологів?

Визначених термінів немає. У кожного організму свої особливості, тому для жінки період відновлення циклу різний. Його нормалізація – це свідчення того, що репродуктивна система відновлена, і організм готовий до наступного зачаття. На те, коли повернуться місячні впливає декілька чинників, і основним є спосіб годування дитини, і звичайно, особливості організму жінки.

При годуванні груддю жіночому організмі виробляється пролактин. Саме він «призупиняє» роботу яєчників, через що не спостерігається кров’яних виділень. Ще пару десятиліть тому вважалося абсолютним твердження, що місячні починаються після відмови від годування грудьми, але в сучасній медицині це твердження під сумнівом. Є багато жінок, які завагітніли повторно через 2-3 місяці після пологів, вигодовуючи при цьому дитину грудьми.

Відновлення циклу може початися задовго до припинення природного годування.

Які терміни відновлення циклу при природному вигодовуванні на вимогу і за режимом?

Зазвичай, коли немовлят годують на вимогу грудьми, режиму немає, то цикл відновлюється приблизно через рік після пологів або ж після припинення годування грудьми. Проте бувають періоди, коли пролактин починає вироблятися в меншій кількості, у зв’язку з чим, відновиться менструальний цикл.

Вважається, якщо дитина прикладається до грудей згідно режиму, кожних наприклад 3 год, і вночі може спати без годувань, то вироблення гормону пролактину «пригальмовується», що прискорює налагодження репродуктивної функції, і критичні дні починаються вже через 2-3 місяці після пологів.

Якщо ж в силу певних обставин, дитина від самого народження перебуває на штучному вигодовуванні, то у жінки не стимулюється вироблення пролактину, місячні повертаються приблизно через 8 тижнів.

Чи буде цикл регулярним відразу після його відновлення?

Зазвичай для повного відновлення циклу потрібен час – орієнтовно 2-3 місяці, але можлива його нормалізація і після першої менструації. Якщо кілька місяців спостерігається різна тривалість днів місячних, змінюється тривалість циклу загалом, то потрібно обов’язково обстежитись у гінеколога, і можливо приймати препарати для нормалізації циклу. Також можливо, що тривалість циклу зміниться, характер виділень та тривалість внаслідок перенесених змін організмом.

Інколи у жінок триває післяродова кровотеча, поки матка відновлюється та повертається до попередніх розмірів. Такі виділення можуть тривати і до 60 днів і це зовсім не є менструацією.

Також бувають випадки, що після завершення грудного вигодовування місячні не появляються. Потрібно звернутися в такому випадку до лікаря, якщо 2 місяці, як припиналася лактація, а змін немає. Причин може бути кілька: появилися проблеми у роботі яєчників та матки після пологів, гормональні зміни, та не виключена повторна вагітність.

Оцініть статтю