Скільки триває кровотеча після пологів?

Скільки триває кровотеча після пологів? Вагітність та пологи

Після першої вагітності та пологів у жінок виникає багато запитань щодо свого стану, щодо розвитку дитини, тощо. Одним з відомих явищ після народження дитини є кровотеча зі статевих органів, не залежно від того, природними були пологи чи розтин кесарева.

Звісно, що поки жінка кілька днів знаходиться в пологовому будинку, кожного дня спостерігають за її здоров’ям і дитиною лікарі, але потрібно знати та орієнтуватися, що є нормальним явищем, а коли має бути привід для занепокоєння.

Скільки триває кровотеча після пологів і з чим вона пов’язана?

Для відновлення сил і форми після пологів потрібен час. Кровотеча – один з дискомфортів, які приходить перетерпіти жінці. Медичним терміном ці виділення називають лохії. Простими словами кровотеча триває поки не загоїться на матці ранка, яка виникла після відторгнення плаценти. В перші дні після пологів кровотеча досить рясна. В міру скорочення матки, повернення її до попередніх розмірів, кров’яні виділення зменшуватимуться.

Тому в пологовий будинок рекомендують лікарі не купляти прокладки, а користуватися підкладками з натуральної пропрасованої тканини, яка зможе ввібрати більше, не буде «спарювати» шкіру та сприяти розмноженню бактерів

Як правило, кровотеча після пологів спостерігається до 2 місяців. Проте може минути раніше.

Також кровотеча не має бути болісною. Вона може спостерігатися довше у жінок, які народили досить велику дитину – більше 4000 г. А може минути раніше, якщо жінка вигодовує дитину грудним молоком. Це пов’язано з гормоном пролактином, який не тільки відповідає за вироблення грудного молока, а й стимулює відновлення клітин матки та її скорочення.

Важливо після пологів поки триває загоєння матки та спостерігається кровотеча, строго дотримуватись правил особистої гігієни, щоб не допустити проникнення хвороботворних бактерій та інфекції в ослаблений організм.

Важливо оберігатися від переохолодження щоб не виник запальний процес внутрішніх статевих органів.

Після пологів жінці потрібно звертати увагу на будь-які зміни і звертатися до лікаря. Основними ознаками, які потребують обстеження є наступні:

 • Поява яскраво-червоних посилених виділень;
 • Виділення мають коричнево-зеленкуватий вигляд і дуже неприємний запах;
 • Підвищується температура тіла, паморочиться в голові, нудить;
 • Кров’янисті виділення тривають більше 8 тижнів після пологів;
 • Біль у нижній частині живота.

Практикуючі лікарі в один голос стверджують, що нерясні кровотечі після появи дитини – звичайне явище і причин для занепокоєння немає. Але деякі жінки через місяць після пологів відзначають різке посилення кровотечі. У таких випадках необхідно відразу звертатися за допомогою до фахівця, оскільки це тривожний сигнал про проблеми зі здоров’ям.

Головною причиною посилення кровотечі може бути запалення слизової оболонки матки, тобто ендометрит.

Ендометріоз виникає при попаданні на незагоєний шар слизової матки хвороботворних мікроорганізмів, які призводять до запалення. Цей стан супроводжується також підвищенням температури тіла, болем внизу живота, поганим самопочуттям.

Після огляду гінеколога та проходження УЗД підтверджується діагноз і назначається лікування. При ендометриті застосовуються антибіотики, протизапальні препарати. В окремих випадках проводиться гістероскопія.

Іноді рясні виділення через місяць після пологів можуть свідчити про початок менструації. Часто це відбувається у жінок, які в силу певних обставить не годують немовля грудним молоком.

Маткова кровотеча після пологів

Патологічним процесом і тяжким ускладненням є маткова кровотеча. З ним стикається незначна частина породіль, проте потребує негайного діагностування акушерами та вжиття відповідних заходів.

Головні причини кровотечі безпосередньо з місця кріплення плаценти до порожнини матки:

 • Стрімкі пологи, чи навпаки – тривалий процес родів;
 • Патології, що виникли в процесі родової діяльності;
 • Надмірне розкриття матки;
 • Гіпотонія і / або атонія матки.

Гіпотонія матки виникає через недостатню здатність мускулатури матки скорочуватися і повертатися до нормального стану. При атонії відсутня рефлекторна відповідь, пошкоджується нервово-м’язовий апарат матки, повністю втрачається тонус м’язів.

Маткова кровотеча зазвичай виявляється відразу після народження дитини і живають лікарі відповідних заходів. Але бувають випадки скажемо так, халатності лікарів, які не запідозрили відразу кровотечу в матку. Проявиться воа наступними симптомами:

 • Запаморочення і слабкість;
 • Блідість шкіри;
 • Нудота, блювота (в деяких випадках);
 • Непритомність або непритомний стан;
 • Прискорений або занадто слабкий пульс;
 • Зниження артеріального тиску;
 • Рясна кровотеча;
 • Підвищена температура тіла.

При виявленні подібних симптомів необхідно відразу ж викликати швидку допомогу, оскільки маткова кровотеча є дуже небезпечною.

Лікування проводиться в кілька етапів за допомогою спеціальних лікарських засобів. Застосовується зовнішній масаж Своєчасно виявлена маткова кровотеча усувається без наслідків для здоров’я жінки.

Молодим мамам слід пам’ятати про необхідність спостереження та консультацій у лікаря, дотримуватися гігієни і ретельно стежити за своїм самопочуттям. В такому випадку вдасться уникнути багатьох проблем зі здоров’ям.

Оцініть статтю