Дієти для схуднення можуть нашкодити здоров’ю

Дієти для схуднення можуть нашкодити здоров’ю Здоров'я

Останні дослідження дієтологів показали, що людський організм не здатен нормально функціонувати під впливом суворих дієт. Ось кілька негативних наслідків, які можуть виникати, коли ви намагаєтесь дуже швидко схуднути за рахунок екстремальних харчових обмежень.

1. Психічні розлади

Здавалося б, що може зв’язувати суворі дієти для схуднення і психічні розлади? Однак, за словами вчених, екстремальні харчові обмеження є основною причиною виникнення депресивних станів. Іншими словами, мізерний раціон призводить до емоційного потрясіння всього організму, а не тільки до розладу шлунково-кишкового тракту.

2. Недолік поживних речовин

На жаль, навіть найякісніші дієтичні продукти не здатні забезпечити тіло необхідними поживними речовинами. Тому не можна забувати про те, що навіть незначне недоотримання необхідних поживних речовин, ставить під загрозу нормальне функціонування всього організму. Наприклад, у багатьох строгих дієтах є серйозні обмеження та заборони, наприклад, на вживання темного шоколаду чи авокадо. Але мало хто знає, що ці продукти забезпечують нас магнієм, дефіцит якого пов’язаний з жахливими наслідками для здоров’я, такими як безсоння, погана пам’ять і навіть тремор.

3. Хронічна втома

Під час дотримання будь-якої з дієт для схуднення, ваш організм цілком працює на пошук та споживання калорій, які необхідні для виробництва енергії. Недолік енергії рівномірно розподіляється по всьому організму, що призводить до хронічної втоми, якої можна позбавитись лише за допомогою висококалорійних продуктів харчування.

Хронічна втома

4. Знижений метаболізм

Метаболізм – це швидкість, з якою організм перетворює поглинені калорії в енергію. Через нестачу калорій тіло постійно перебуває у стресовому стані, вважаючи, що з його енергозабезпеченням виникли проблеми. Мозок, отримуючи відповідні сигнали від усіх внутрішніх органів, зменшує швидкість обміну речовин, намагаючись стабілізувати загальне енергоспоживання організму, що вкрай негативно позначається на вашому загальному самопочутті.

5. Збільшення ваги

Знижений метаболізм провокує появу зайвої ваги. Так, суворі дієти, ймовірно, призведуть до стрімкого схуднення, але зовсім ненадовго. Дослідження дієтологів показують, що в довгостроковій перспективі екстремальні харчові обмеження викликають ожиріння. А це означає, що через деякий час ви наберете набагато більше кілограмів, ніж втратите.

Підсумок

Щоб схуднути без шкоди для здоров’я, вам потрібно створити свій власний ефективний план здорового харчування. Крім того, будь-яке коригування раціону потрібно починати поступово зі збільшення споживання води та корисних овочів, створюючи нові здорові звички, які призведуть до значного зниження і утримання бажаної ваги.

Оцініть статтю