Чай під час вагітності

Чай під час вагітності Вагітність та пологи

Звичайно, всім все зрозуміло про те, що каву, вино або будь-які інші алкогольні напої під час вагітності пити не можна. А ось чай під час вагітності можна, але все ж цей напій також викликає багато різних питань і навіть суперечок.

Наприклад, майбутню маму завжди цікавитиме питання – який чай можна пити, чи не зашкодить він дитині, в якій кількості пити й багато іншого.

Зелений чай

Зелений чай під час вагітності корисніший, ніж чорний. Але чому? Насамперед він не має не таку міцність, як чорний, а по-друге, має дуже багато корисних речовин і має сприятливий ефект.

Зелений чай здатний нормалізувати й привести в норму стан судин, проникність зменшується, роблячи їх більш еластичними. Також допомагає знизити підвищений артеріальний тиск, ставить захисний бар’єр, який допомагає вберегти й маму, і немовля від негативного впливу зовнішнього середовища.

Читайте також нашу статтю, де ми розглядали питання – “Чи можна пити натуральну каву під час вагітності?

Зелений чай робить імунну систему міцною, може підбадьорити організм, позбавить втоми й сонливості, уважність у рази підвищується, пам’ять стає кращою.

Запам’ятайте, зелений чай має бути не міцним.

У цьому зеленому напої багато корисних, необхідних ферментів і речовин, які сприятливо впливають на організм плода, що росте. Але, на жаль, також зелений чай містить кофеїн, тому він може призвести до надмірного збудження нервової системи. Пити зелений напій під час вагітності дозволено. Найголовніше вживати його слід у розумній кількості, приблизно 3 чашечки на день.

Білий чай

Білий чай – це рідкість. Але він корисний, а особливо під час вагітності. Чай білого виду, який якісний, його зібрано з найніжніших і найтонших листочків смачного чаю. Збирають його ретельно і тільки кілька днів на рік.

Після того, як білий чай зібраний, його акуратно доводять до невеликої млявості. І, звісно, сушать, то в тіні, то на сонці по черзі. Потім ще підсушують у спеціалізованій печі. І тільки після всіх етапів кропіткої роботи його фасують і відправляють у магазин на прилавок.

Перевага білого чаю – це дуже низька кількість кофеїну і великий вміст кальцію.

Перевага білого чаю – це дуже низька кількість кофеїну, що він навіть не помітний. Але при цьому в чаї велика кількість потрібного кальцію, який так потрібен мамі та її майбутній дитині. Кальцій – це джерело хороших і міцних кісток, а також здорових зубів крихітки.

Ось і переваги білого чаю під час вагітності, який не тільки можна пити, а й навіть рекомендується. Головне завдання – це навчитися правильно готувати, тобто заварювати білий чай. Якщо його приготувати неправильно, то більша частина його корисних ферментів випарується.

Коли готуєте білий чай, температура не має бути вищою за 70 градусів. Заварку можна використовувати приблизно 3 рази не менше, корисні речовини не втратять своєї сили.

Трав’яний чай

Трав’яний чай під час вагітності потрібно пити вкрай обережно. Не забувайте про те, що деякі трави під час виношування плода навіть заборонені.

Ретельно вивчіть список дозволених до вживання трав під час вагітності. Для ранкового чаювання можна приготувати трав’яний чай із суниці або лимонника. Ці трави мають підбадьорливі властивості, наповнюють силами, бадьорістю й освіжають зранку.

На ніч можна заварити трав’яний чайок із м’яти. М’ята має заспокійливі та розслаблювальні властивості, які допоможуть вам заснути.

Читайте також: Догляд за шкірою майбутніх мам: як доглядати за тілом та обличчям під час вагітності?

Будьте обережні з ромашкою. Вживати ромашковий чай під час вагітності можна раз на добу, а якщо діагноз – підвищений тонус матки або загроза викидня, заборонений взагалі.

Чай на основі шипшини дуже корисний. Шипшина – це просто паличка виручалочка. Вона здатна боротися із застудами, зміцнити імунну систему, робить шкіру здоровішою і зміцнює слизові оболонки.

Трав’яний чай із м’яти та чорної смородини дуже корисний. Він допомагає поліпшити роботу травної системи, заспокоїти та розслабити організм.

Нирковий чай

Більш ніж половина прекрасної статі під час вагітності страждає від набряків, які утворюються від застою рідини. Нирки працюють повільніше і не встигають виводити всю рідину.

Нирковий чай допоможе розв’язати проблему, але вживати його слід суто за інструкцією лікаря і в тій кількості, яку він пропише. Також ваш провідний лікар має вказати термін, скільки вам його пити.

Який чай не можна пити під час вагітності?

Як уже згадувалося раніше, чорний не рекомендується, оскільки в ньому дуже підвищений рівень кофеїну. Зелений чай можна пити, але в деяких випадках він здатний придушити засвоєння фолієвої кислоти, а це важливий вітамін вагітності, як для мами, так і для плода.

Тому чорний і зелений чай можна вживати, але в мінімальній кількості та в міру.

Трав’яні чаї також можуть бути шкідливими, тому перед тим, як пити будь-який чай на основі трав, необхідно ретельно вивчити список дозволених трав під час вагітності. Ніколи не заварюйте чай занадто сильно, щоб він не був міцний. Багато трав небезпечні для малюка і можуть призвести до мимовільного викидня.

Не можна пити чаї, які містять такі трави, як:

  • Воронець
  • Болотна м’ята
  • В’яз
  • Чебрець
  • Хміль
  • Полин
  • Женьшень

Дорогі дівчата пам’ятайте чай під час вагітності пити можна, але обережно, а особливо трав’яні чаї. Будьте здорові!

Оцініть статтю