8 тиждень вагітності

8 тиждень вагітності Вагітність та пологи

На восьмому тижні вагітності ваш малюк продовжує рости й стає все більш схожим на маленьку людинку. На 8 тижні ріст плоду становить приблизно 3 см. А тепер уявіть розміри яйцеклітини. У порівнянні з яйцеклітиною плід виріс у кілька тисяч разів! На 8 тижні вагітності ручки та ніжки все більш стають оформленими (ніжки та ручки з добре вираженими пальчиками).

Плід на 8 тижні вагітності

Головка ще сильніше набуває людських рис — добре розвинений лоб, видно повіки, носик і губи. На 8 тижні вагітності завершується формування серця і великих кровоносних судин. Шлунок починає вже виробляти шлунковий сік, а довжина кишківника значно збільшується.

Мозок плоду продовжує активно розвиватися, мозочок починає працювати й з’являються невеликі рухи в кінцівках (більше рухаються ручки). На 8 тижні вагітності у хлопчиків йде формування яєчок.

За минулі 2 місяці ваш малюк сформувався в повноцінний плід, майже всі органи сформовані і їм тепер залишається тільки підрости й почати виконувати свої функціональні обов’язки.

Жінка на 8 тижні вагітності

Ваш організм на восьмому тижні вагітності поступово почне входити в «колію». Настане невелике полегшення, організм звикне до гормональних перебудов. Животик почне незначно збільшуватися (у худорлявих жінок це буде більш помітно).

Читайте також: 14 тиждень вагітності: зміни в організмі жінки та плоду

Неприємні супутники вагітності такі як: нудота, печія, слабкість, здуття живота, зміна смаку, болючість молочних залоз, запаморочення і т.п. — все ще залишаються вашими супутниками. Однак не варто вважати вагітність хворобою, це не так, вагітність — це новий етап життя. Крім того, під час вагітності під впливом вироблюваних гормонів жінка немов омолоджується.

У медицині не рідкісні випадки, коли жінки страждають невиліковними захворюваннями буквально виліковувалися або наступала стійка ремісія. Однак все це індивідуально. Але в період вагітності у жінок очищається шкіра, волосся стають міцнішими й густішими, голос стає мелодійнішим і т.п. — усьому цьому сприяють гормони вагітності.

Ви вже відвідали жіночу консультацію і склали графік спостереження вашої вагітності. Лікарі можуть порекомендувати відвідувати психологічні курси з підготовки до майбутньої вагітності.

Оцініть статтю