6 способів прищепити дитині любов до навчання

6 способів прищепити дитині любов до навчання Виховання дітей

Заохочення батьками дитячого читання, цікавості та творчого підходу сприяє зміцненню зацікавленості малюків у пізнанні навколишнього світу. Виховання розумної дитини має багато спільного з культивуванням емоційного інтелекту і формуванням своєї точки зору.

Як виховати розумну дитину?

Час вивчення бібліотечних енциклопедій вже давно пішов у минуле. Однак, залишився один незамінний інструмент, який ніколи не застаріє – це батьківське стимулювання любові до навчання і, особливо, до читання. Навіть якщо при цьому доводиться використовувати ноутбук або iPad.

Дитяче читання з батьками не зможе замінити жоден комп’ютер, адже тільки вдумливе обговорення прочитаного матеріалу з дорослими зможе розширити горизонти дитячого розуміння навколишнього світу. Розумна дитина – це продукт правильних батьківських методів виховання. Дорослі не тільки дають малюкам можливість перейняти безцінний досвід навчання, але й стимулюють обдумування глибоких тем, які допомагають дітям правильно духовно та інтелектуально розвиватися.

Щоб прищепити любов до навчання та дозволити дитині реалізувати свої навички мислення, фахівці в галузі освіти радять використовувати ці 6 основних способів.

1. Розширюйте дитячий словниковий запас

Дослідження підтверджують, що ранній розвиток словникового запасу є ключем до виховання розумної дитини та її розуміння всього прочитаного. Допоможіть малюку розвинути лексичні навички за допомогою пізнання навколишнього світу. Крім того, намагайтеся робити натиск на розширенні словника дитини з допомогою слів-синонімів, значення яких малюк вже, можливо, знає. Ви можете в будь-який час навчати дітей новим словами, шляхом введення їх в свій лексикон з подальшим доступним поясненням їх значень.

2. Розвивайте дитяче творче мислення

Багато дітей починають правильно читати або вимовляти слова, але не завжди розуміють їх зміст. Тому моделювання використання невідомих слів в контексті має дуже важливе значення для інтелектуального розвитку дитини. Також велике значення для розвитку дитячого творчого мислення має прогнозування змісту книги. Перед читанням дитячої книжки попросіть малюка уважно розглянути обкладинку, прочитати її назву та припустити, про що буде написано в книзі.

3. Допомагайте дитині пов’язувати текст з ілюстраціями

Перед читанням книги детально вивчіть з дитиною всі ілюстрації. Запитайте малюка, що він бачить. Нехай крихітка спробує вгадати зміст книги, розповіді або казки за допомогою одних тільки малюнків.

4. Заохочуйте малюка до читання

Для отримання навичок швидкого читання дуже важлива практика та спостережливість, але далеко не всі діти люблять читати. Заохочуйте дитину до читання, стимулюйте її. Хай вона знає, що читання з мамою чи татом принесе якісь додаткові бонуси. І пам’ятайте, насильство може назавжди відбити бажання навчатися, тому будьте хитрішими й мудрішими.

5. Обговорюйте прочитане

Читання – це не тільки правильна вимова буквених поєднань. Це, в першу чергу, здатність робити висновки, порівнювати, протиставляти ідеї та розуміти характери персонажів. Батьки, які обговорюють з дитиною прочитане, не тільки роблять її розумнішою, але і допомагають отримати навички мислення і правильні моральні принципи, які малюк буде розвивати, і від яких буде відштовхуватися все життя.

6. Контролюйте дитячий відпочинок

Простежте, щоб дитина добре висипалася. Для дітей 5-7 років сон повинен становити не менше 10-12 годин на добу. Правильна якість і кількість дитячого сну позитивно позначається на інтелектуальних здібностях та поведінці малюків. А у дітей, які страждають на безсоння, виникають проблеми із запам’ятовуванням матеріалу, уважністю та успішністю. Майте це на увазі!

Оцініть статтю