6 причин, які впливають на обмін речовин

6 причин, які впливають на обмін речовин Схуднення

Скільки разів ви намагалися схуднути, але вага знову повертається. Головна проблема таких невдач — неправильний обмін речовин (метаболізм), який з роками тільки сповільнюється. Метаболізм — це процес, що перетворює їжу в енергію, частина якої розтрачується на спалювання калорій, а частина перетворюється в жир, що використовується організмом під час голоду або, наприклад, під час вагітності.

У більшості випадків, ми споживаємо більше калорій, ніж потрібно нашому організму і вони перетворюються на жири. Щоб змінити ситуацію і змусити метаболізм працювати, потрібно змінити звички.

1) Тим, хто хоче схуднути, потрібно назавжди змінити звички. Правильне харчування має стати частиною життя, наприклад, додати в меню багато овочів, а також обов’язково займатися спортом. Якщо вам складно змусити себе відправитися в спортивний зал, то можна купити степпер, створений спеціально для домашніх тренувань. Дуже компактний і ефективний тренажер підвищить вашу мотивацію, і систематичні фізичні навантаження не будуть в тягар. Імітація ходьби по нерівній поверхні підтягне м’язи й буде спалювати жир, що потрібно для успішного схуднення.

Читайте також: Молочниця: чому виникає і як її позбутися

2) З віком обмін речовин сповільнюється, з кожним роком на 2%, тому, коли ми переходимо 40-річний рубіж, нам потрібно все менше калорій, адже надлишки відкладаються на талії й стегнах.

3) Після менопаузи наш метаболізм сповільнюється на 80-100 калорій в день. Тому багато жінок набирають вагу після припинення менструації. Це вимагає змін звичок харчування та способу життя.

4) Брак вітаміну В12, заліза і фолієвої кислоти може викликати анемію. Це призводить до підвищеного апетиту і тязі до солодкого.

5) Під час вагітності організму потрібно більше їжі (додаткові 100-150 калорій в день). Але якщо є за двох, можна набирати більше калорій, ніж це потрібно.

6) Строгі дієти призводять до того, то організм звикає отримувати менше калорій, а коли ми повертаємося до звичайного харчування, то «надлишки» будуть відкладатися в жир.

Що потрібно робити, щоб вплинути на свій обмін речовин?

  • Регулярні заняття спортом. Чим більше м’язова маса, тим більше калорій спалюється.
  • Достатньо змінити ваше уявлення про їжу. Думайте про дієтичної їжі як про те, що насичує і живить.
  • Коли ми висипаємося, ми менше їмо і кидаємося на солодке.
  • Якщо після перевірки крові, у вас виявлені недоліки, можна їх заповнити харчовими добавками, які будуть підстьобувати метаболізм і додавати відчуття ситості.
Оцініть статтю