37 тиждень вагітності: відчуття жінки, розвиток дитини

37 тиждень вагітності Вагітність та пологи

37-й тиждень вагітності означає, що триває середина 9 місяця і якщо вагітність друга, третя чи наступна, цілком можливо, що через тиждень народиться дитина.

На 37-му тижні медики вважають, що дитина сформована і готова до появи на світ. До 40 тижня вагітності кількість підшкірного жиру збільшується в дитини, шкіра розгладжується і зникає з неї пушок. Легені плоду також сформовані, про це свідчать регулярні дихальні рухи, які намагається зробити дитина, готуючись до самостійного дихання. У кишечнику починає скупчуватися меконій. Уже на цій стадії розвитку дитина здатна самостійно регулювати процеси теплообміну, підтримувати необхідний рівень температури тіла.

На голові дитини росте волоссячко, яке може бути 1 см довжини, та відростають нігтики. Сформовані повністю риси обличчя, пальчики мають свої індивідуальні відбитки.

Розміри дитини, звісно трохи менші від народжених у 40 тижнів: ріст сягає 50 см, а вага від 2200 до 3000 г.

Відчуття вагітних на 37-му тижні

Матка фактично стає максимальних розмірів: важить приблизно 1 кг, відповідно чинить сильний тиск на інші внутрішні органи. Живіт може дещо опуститися, дитина розміщується в тазі, готуючись до появи на світ. Через це можуть пройти відчуття печії, але прискоритись сечовипускання, появиться біль в стегнах, тазових кістках. Також по кілька разів на день матка може перебувати у тонусі, живіт тверднути й тягнути низом. Такі фальшиві перейми тривають кілька хвилин і припиняються. Крім цього у вагітної можуть спостерігатися розрідження стільця і ​​вихід слизової пробки. Однак при виникненні сильного болю внизу живота, попереку, необхідно обов’язково їхати у лікарню.

Виділення на 37-му тижні вагітності

Для 37-го тижня вагітності характерні виділення жовтуватого відтінку. Це початок виходу слизової пробки, яка перегороджує вхід до шийки матки. Якщо ж виділення мають кров’янисті вкраплення, то слід терміново звернутися до лікаря, оскільки це може бути симптомом проблем із плацентою, початком пологів.

Поява водянистих виділень є як правило, відходженням вод і початком пологів.

Народження дитини на 37 тижні вагітності

Все-таки лікарі рекомендують берегти себе від передчасних пологів до 38 тижня, проте в 37 тижнів дитина сформована і зможе адаптуватись до нового життя без спеціальних умов.

Варто контролювати рухи дитини, їх частоту, інтенсивність. Якщо Ви помітили, що рухів дитини  значно поменшало, потрібно звернутись до лікаря для перевірки, що з дитиною все в порядку (прослухати серцебиття дитини, зробити УЗД, здати аналізи крові та сечі).

Звісно, що потрібно скласти в сумки необхідні речі в пологовий будинок для себе та дитини, підготувати документи завчасно.  Природним буде хвилювання, адже ви переживаєте, щоб пологи пройшли добре, щоб дитина народилась здоровою. Плюс в тому, що Ви не відчуватимете більше дискомфорту ще 3 тижні від великого живота і власної незграбності. В тому, що побачите своє довгоочікуване дитя. З таким настроєм і варто їхати в пологовий будинок.

Оцініть статтю