3 поширені помилки під час очищення, які можуть посилити акне

3 поширені помилки під час очищення, які можуть посилити акне Здоров'я

Лікування акне є цілісно внутрішньою справою. Ось чому багато людей, які страждають акне, намагаються “очиститися” на початку свого шляху — як поштовх на шляху до здорової та чистої шкіри. Можливо, це гарна річ: відомо, що багато продуктів в нашому нинішньому раціоні викликають акне у людей, генетично схильних до них. Однак, все залежить від того, яке очищення ви використовуєте.

Бачите, з мого досвіду, коли пацієнти з акне розпочинають очищення шкіри, часто трапляються жахливі речі — їх висипання насправді погіршуються. Вони почуваються зрадженими своїми добрими намірами й, втративши розум, біжать до дерматолога, стверджуючи, що їх спроба очистити шкіру, звісно, не вдалася.

Я дуже часто бачила цей сценарій, і завжди пристрасно захищаю натуральну медицину — чисте харчування має вирішальне значення для оптимального здоров’я і чистої шкіри, але це потрібно робити правильно. Так що це дає? Як очищення в кінцевому підсумку може посилити акне?

Читайте також: Причини дефіциту вітаміну D

Існує кілька ключових помилок, яких потрібно уникати, при очищенні шкіри від висипань:

1. Робити очищення соком

Балансування цукру та інсуліну в крові є важливим першим кроком у лікуванні акне (тому лікарі колись називали акне “діабетом шкіри” до появи сучасної дерматології). Високий рівень інсуліну у людей, схильних до акне, виробляє гормон, званий інсуліноподібним фактором росту (IGF-1), який безпосередньо призводить до збільшення андрогенів — гормону, який насправді викликає акне.

Щоб збалансувати рівень інсуліну й уникнути вироблення IGF-1, важливо уникати надмірного цукру і переконатися, що ви споживаєте достатню кількість білка та жиру, які допомагають зменшити сплески інсуліну. Щоб збалансувати рівень інсуліну й уникнути вироблення IGF-1, важливо уникати надмірного цукру та переконатися, що ви споживаєте достатню кількість білка та жиру, які допомагають зменшити сплески інсуліну. І хоча свіжі фруктові та овочеві соки містять велику кількість поживних речовин, високий вміст в них цукру призводить до різкого стрибка рівня інсуліну та IGF-1, що значно погіршує акне.

Як це виправити:

Очищальні дієти повинні бути з низьким вмістом цукру та включати жир і білок, щоб контролювати рівень цукру та інсуліну в крові. Пропустіть очищальні соки з високим вмістом цукру та виберіть природну дієту, що включає корисні жири та білки, а також фрукти й овочі, які так часто асоціюються з очищеннями.

2. Голодування

Організм та шкіра пацієнтів з акне часто погано справляються з детоксикацією своєї системи. Фактично, у багатьох є генетичний поліморфізм, який перешкоджає їх здатності оптимально детоксикуватися (це спадкова генетична риса). Іншими словами, коли печінці необхідно перетворити жиророзчинні токсини в організмі в водорозчинні речовини, які можна вивести через нирки чи товсту кишку, вона робить це неефективно.

Щоб працювати оптимально, печінці потрібно безліч амінокислот і поживних речовин. Більшість з них, особливо амінокислоти, отримуються з нашого раціону. Під час голодування печінка позбавляється поживних речовин, необхідних для правильного функціонування та виконання цієї життєво важливої задачі.

Читайте також: 7 симптомів дефіциту магнію в жіночому організмі

Це може бути дуже важким для організму і, зокрема, для шкіри: неефективне функціонування печінки може не тільки поглибити акне, а й викликати у вас жахливе самопочуття.

Як це виправити:

Організму для оптимальної роботи потрібні поживні речовини. Тому переконайтеся, що під час будь-якого очищення ви отримуєте достатньо їжі у вигляді білків, жирів, фруктів і овочів. Позбавлення вашого організму поживних речовин навіть на декілька днів — не найкращий варіант.

3. Очищення під час запору

Щоденне випорожнення кишківника має вирішальне значення для очищення, бо допомагає вивести відходи з організму. Якщо у вас запор, що ж, вся ваша важка робота буде в буквальному сенсі марною.

Фактично, запор може посилити акне. Токсини не тільки сидять в товстій кишці, але і можуть ненавмисно всмоктуватися в організм під час очікування. Особливо це стосується важких металів і естрогенів.

А коли естроген реабсорбується в організмі, це може погіршити гормональний дисбаланс і посилити гормональні акне.

Як це виправити:

Перед тим, як почати очищення, спочатку попрацюйте над усуненням запору.

Висновок

Переваги очищення відносно акне, чистої шкіри та вашого загального стану здоров’я беззаперечні. Нам всім просто потрібно пам’ятати, що очищення вашої шкіри це не універсальна річ типу “просто додати води та розмішати”. Будь-яке очищення вимагає ретельного розгляду, і я б порадила, як мінімум, проконсультуватися з лікарем. Після цього починайте свій шлях до чистої шкіри та очищення.

Оцініть статтю