Як уберегти доньку від небажаної підліткової вагітності?

Як уберегти доньку від небажаної підліткової вагітності? Виховання дітей

Ви закликали свою доньку до стриманості, але вона все одно вирішила стати сексуально активним підлітком? Можна по-різному ставитися до її вибору, але одне ви знаєте точно – їй ще рано ставати мамою. Як же ж зробити так, щоб підліткова вагітність доньки не стала несподіваним «сюрпризом» для вашої родини?

Вона хоче обговорювати це… з вами

Більшість дівчат-підлітків стверджують, що могли б уникнути небажаної вагітності, якби мали можливість відкрито говорити про секс і контрацепцію зі своїми батьками. Насправді, коли мова заходить про секс і контрацепцію, ні друзі, ні Інтернет (або інші джерела), а тільки батьки стають для дитини найбільш впливовими експертами в цій галузі.

Одна з бостонських консалтингових фірм, що працює в сфері охорони здоров’я, проводила дослідження, які вивчали можливий контроль над народжуваністю та небажаною підлітковою вагітністю. Результатами досліджень стали два ключові висновки:

  1. Якщо підлітки вирішують стати сексуально активними, вони хочуть отримувати якісну інформацію про здорові сексуальні стосунки.
  2. Діти вважають батьків та медичних працівників найбільш надійними джерелами інформації.

Батьки підлітків (стать дитини не має значення) повинні навчитися говорити про секс зі своїми дітьми. Це не так складно, як здається – все починається з однієї розмови.

42% підлітків від 15-ти до 19-ти років займаються сексом.

Забороняючи, радьте!

З початку 90-х років підліткова вагітність та народжуваність значно знизилися. І це зниження відбулося за рахунок комбінації – «менше сексу – більше контрацепції». Будучи батьками, ви можете перешкоджати активному сексуальному життю своєї доньки, але, в той же час, надавати їй всю необхідну інформацію про контрацепцію. Не хвилюйтеся, це не взаємовиключні дії – таким чином ви не зможете заплутати дитину. Підлітки кажуть, що розуміють спрямованість батьківських заборон та одночасних порад з приводу контрацепції.

Кращі варіанти підліткової контрацепції

Єдиний спосіб уникнути небажаної підліткової вагітності та статевих інфекцій – це всіма способами заохочувати дівочу стриманість. Але якщо донька вирішила стати сексуально активної дівчиною, потрібно надати їй всю інформацію про контрацепцію, щоб вона могла вибрати той метод, який буде відповідати її способу життя, та зможе захистити від венеричних захворювань.

42 % підлітків від 15-ти до 19-ти років займаються сексом, при цьому 8 з 10-ти підліткових вагітностей є небажаними, тому тепер американські акушери та гінекологи радять довгострокові методи контролю над народжуваністю для сексуально активних підлітків. І в якості першої лінії рекомендацій вони пропонують гормональні імплантати.

Оскільки оборотна контрацепція тривалої дії набагато складніша за звичайні презервативи, її установкою повинні займатися тільки кваліфіковані медичні працівники. Але, незважаючи на складність процедури, її ефективність більше 99%. Лікарі рекомендують підліткам саме контрацепцію тривалої дії, тому що не можуть покладатися тільки на підліткову розсудливість.

Види оборотної контрацепції тривалої дії

1. Підшкірний імплантат

Імплантат вводиться під шкіру на плечі та виробляє гормони, що зупиняють овуляцію. Оберігає від небажаної вагітності протягом 3-х років.

2. Негормональна мідна внутрішньоматкова спіраль

Це пристрій, що встановлюється усередині матки і не дає сперматозоїдам дістатися до яйцеклітини. Оберігає від небажаної вагітності протягом 10-ти років.

3. Гормональні внутрішньоматкові засоби

Такі засоби виробляють гормони, які запобігають заплідненню яйцеклітини. Термін дії – 5 років.

4. Протизаплідні ін’єкції

Ін’єкції виробляють гормон, який зупиняє овуляцію, та згущують слиз шийки матки, щоб зробити її важкодоступною для сперми. Термін дії від 8-ми до 12-ти тижнів.

Не забувайте про презервативи

Крім небажаної вагітності дуже важливо, щоб ваша донька могла захистити себе від венеричних захворювань. Тому, на додаток до рекомендованих методів контролю над народжуваністю, поясніть дитині, що тільки презерватив зможе захистити її від СНІДу та статевих інфекцій.

Оцініть статтю