Підліткова вагітність: як реагувати батькам

Підліткова вагітність Виховання дітей

Підліткова вагітність – зовсім небажана новина для батьків. Навіть якщо ви знаєте, що ваша дитина веде сексуально активний спосіб життя, звістка про її “цікавий стан” буде все одно шокуюча. Але емоції вщухнуть, а проблема залишиться. Яке мудре рішення ви готові прийняти, щоб допомогти своїй дитині в цій ситуації?

Що робити, якщо ваша донька-підліток вагітна?

Отже, ваша родина дізналася про підліткову вагітність доньки – що тепер? Зазвичай, на ранніх термінах сімейні емоції просто зашкалюють. Ваша донька та ви розумієте, що життя тепер повністю зміниться, і ніхто з вас до цього не готовий. Але, незважаючи на складну емоційну атмосферу, яка напевно не раз виникне під час вагітності і навіть після народження дитини, не забувайте про те, що зараз підліток потребує батьківської допомоги, як ніколи. Без батьківської підтримки у вашої дівчинки набагато менше шансів отримати належний допологовий догляд та повноцінне здорове харчування.

Швидше за все, ви попереджали свою доньку про підліткову вагітність і тепер розлючені та засмучені. Тим не менш, саме зараз ваша допомога має вирішальне значення і для підлітка і для її майбутнього малюка. Вагітним дівчаткам вже не потрібні лекції про недбалість, дурість, підліткову безпеку або нехтування сімейними цінностями. Осуд з боку батьків тільки посилить ситуацію, що склалася, викликаючи у доньки сором, засмучення та розчарування – таким чином ви ні крапельки їй не допоможете. Намагайтеся тримати свої емоції при собі. Це зовсім не означає, що батьки не повинні давати волю своїм почуттям, але більша частина обговорень повинна носити теплий, сприятливий та прогресивний характер.

Підліткові перспективи

Підліткова вагітність змінить не тільки сьогодення вашої доньки – ця подія матиме неабиякий вплив і на її майбутнє. Плани щодо закінчення школи та вступ до інших навчальних закладів можуть опинитися під загрозою. Факт залишається фактом – 50% мам-підлітків не закінчують середню школу та не йдуть вчитися далі. Але ви можете змінити цю статистику, якщо розділите з підлітком обов’язки з догляду за новонародженим та забезпечите доньці всіляку соціальну підтримку.

матуся годує малюка

Живі приклади

Що робити, якщо ваша донечка вагітна? У першу чергу – не панікувати. Письменниця Джессіка Уотсон так згадує свій досвід підліткової вагітності: «Коли у 16 років я розповіла, що вагітна, мої батьки дуже засмутились. Нам всім потрібен був деякий час, щоб звикнути до цієї новини. Однак, незважаючи на складність ситуації, батьки ні на секунду від мене не відвернулися та всіляко допомагали мені досягти своїх цілей. Вони розуміли, що я повинна вступити до коледжу, та в підсумку, стати самодостатньою дорослою людиною. Мама з татом зробили все, щоб це відбулося ».

Що Уотсон думає тепер про всю цю історію, коли сама стала мамою дівчинки підлітка? «Ні в якому разі не потрібно залишати доньку наодинці з її вагітністю», говорить вона. «Дайте зрозуміти, що ви з нею, що у неї буде чудове майбутнє. Звісно ж воно буде відрізнятися від запланованого, але ви зробите все можливе, щоб допомогти своїй крихітці».

Жоден з батьків не хоче мати справу з підлітковою вагітністю, але ніхто не застрахований від цього. Якщо ви будете частіше розмовляти з дітьми та підтримувати з ними близькі стосунки, то зможете спокійніше поставитися до вагітності своєї неповнолітньої дитини та забезпечити їй необхідну підтримку.

Оцініть статтю