Як розрахувати день овуляції самостійно

день овуляції Вагітність та пологи

Як правильно розрахувати день овуляції – це питання, яким цікавляться жінки, які планують завагітніти, так і жінки, які вживати заходів безпеки, щоб не вагітніти. Днем овуляції вважається день, коли яйцеклітина дозріла і готова до запліднення. Після вивільнення з фолікула дозріла яйцеклітина просувається по фаллопієвій трубі в сторону матки. Її життєвий цикл – до 24 годин. Життєвий цикл сперматозоїда довший і становить від 3 до 5 діб. Таким чином, день, який передує овуляції, день самої овуляції та навіть день після неї є найбільш сприятливими завагітніти.

Багато жінок вважають, що овуляція відбувається на 14 день, однак 14 днів – це середній показник, і часто овуляція настає в інший день менструального циклу: 15-й або 13-й. День овуляції відрізняється від циклу до циклу. Деякі жінки стверджують, що відчувають больовий спазм під час овуляції, спостерігають посилені прозорі виділення зі статевих органів, відчувають, що груди трохи збільшуються під впливом активності гормонів, але основна частина жінок не відчувають цього дня.

 Розрахунок дня овуляції

Щоб зробити точніший розрахунок (звісно не 100%), необхідно знати тривалість свого менструального циклу – інтервал від першого дня початку менструації до дня початку наступних місячних протягом останніх трьох місяців. Овуляція настає в його середині. (якщо менструальний цикл триває 26 днів, то орієнтовно 13-й день від першого дня місячних вважається днем овуляції; якщо тривалість циклу 28 днів – то 14-й день.)

Цікаві відомості про овуляцію

  • Яйцеклітина є найбільшою клітиною організму жінки. Її розмір близько 0,12 міліметра. А сперматозоїд у 85.000 разів менший від яйцеклітини, в принципі він і досить рухливий.
  • Овуляцію можна визначити шляхом вимірювання базальної температури, методом ультразвукового дослідження або за допомогою спеціального тесту на овуляцію.
  • Під час овуляції у жінок активніше функціонують відділи мозку, що відповідають за орієнтацію в просторі та пам’ять.
  • День овуляції може порушуватися після пологів, аборту, інших гормональних змін, і у віці після 35 років.
Оцініть статтю