Як приготувати крюшон?

Як приготувати крюшон? Кулінарія

Крюшон — прохолодний алкогольний напій з фруктами. Являє собою суміш вина і рому, лікеру або коньяку з сиропами, фруктовими соками і шматочками фруктів.

Крюшони роблять, використовуючи шампанське, мінеральну або іншу газовану воду. Подають напої охолодженими, в традиційних «крюшонницях». За основу крюшону беруться легкі вина, тому що п’ють його зазвичай у великих кількостях, ніж звичайний алкоголь. Коньяки та лікери додають невеликими порціями, тільки лише з метою надати напою особливий аромат і смак.

Приготування крюшону

Весь процес складається з змішування вина, додавання цукру і фруктів та охолодження напою. Якщо є необхідність додати в напій цукор, краще приготувати сироп, попередньо розтопивши шматочки цукру у воді. Тоді крюшон не стане каламутним. Якщо напій вийшов дуже солодким, можна розбавити вином. Компонентів не повинно бути занадто багато, а їх частка в напої — надто великою. Все-таки, крюшон залишається вином. Тому й тривалого настоювання йому не потрібно.

Під час приготування фрукти нарізають, але не давлять, намагаючись, щоб вони зберігали свою форму. Для крюшонів використовують як свіжі фрукти і ягоди, так і консервовані. Наприклад, ананаси чудово підходять для подібних напоїв і, якщо немає можливості використовувати для цього свіжі плоди, їх цілком можна замінити консервованими. Легкого столового білого вина, шампанського і ананасів достатньо для того, щоб приготувати прекрасний ананасовий крюшон.

Шампанське бажано не змішувати, а додавати до вже готового напою, доливаючи безпосередньо у фужери. Наприклад, в глечик кладуть частину фруктів або ягід, заливають столовим вином, додають лікер або коньяк і охолоджують пару годин. Готовий крюшон розливають по келихах і вливають в них шампанське.

Кавуновий крюшон

Можна приготувати крюшон прямо в кавуні. Яблука (2 шт.) і персик нарізають на часточки, виноградні ягоди (по 300 г чорного і білого сортів) — навпіл, видаливши кісточки і засипають цукром (100 г), додавши коньяк або фруктовий лікер (100 мл і вино сухе (1 пляшку). На 2:00 залишають у холодильнику.

З кавуна, зрізавши верхівку, видаляють м’якоть, залишаючи її у формі кульок. Фрукти, кавунову м’якоть і решту вина поміщають в кавун. Залишилося додати лід, розмішати і крюшон готовий.

Подібним чином в кавуні можна зробити і безалкогольний крюшон: з мінеральної води (1 л), сок лайма (0,5 шт.), сок грейпфрута (1 шт.), апельсинів (5 шт.), ківі, лайма і персика ( по 1 шт.). За смаком додати журавлину і цукровий сироп.

Охолоджують крюшон, помістивши посудину у воду з льодом. Головне, щоб температура для його вживання була приємною. Переохолоджений напій може бути так само поганий, як і теплий.

Найбільше для крюшонів підходять прозорі посудини у формі глечика або миски. Крюшон з білого вина добре виглядає в широких склянках з жовтого або зеленого скла, а з червоного — в білих. Часто напої подають у фужерах з низькою ніжкою.

Оцініть статтю