Як правильно заспокоюватися під час вагітності?

Як правильно заспокоюватися під час вагітності? Вагітність та пологи

Як тільки жінка дізнається про своє нове положення, все її життя і світ навколо неї докорінно змінюються. Часта зміна настрою, зміни гормонального фону, тривожність, пов’язана з фізичними змінами організму, переживання з приводу своєї зовнішності і привабливості — все це не може не позначитися на її нервовій системі.

Як радять заспокоюватися гінекологи?

Не дивно, що дуже багато майбутніх мам задаються даним питанням вже на перших термінах вагітності. Чи варто вдаватися до вживання заспокійливих у своєму новому стані?

Відповіді на це питання не існує, оскільки всі випадки індивідуальні і перед вживанням будь-якого препарату, все ж краще звернутися до фахівця і послухатися поради, які дасть ваш гінеколог.

Заспокійливі засоби на основі рослинних екстрактів

При вагітності лікарі рекомендують приймати заспокійливі засоби рослинного походження. До них відносяться:

  • Пустирник
  • Корінь валеріана
  • М’ята
  • Меліса
  • Квіти липи
  • Ромашка

З «аптечних» продуктів допускається прийом таких препаратів, як «Ново-Пасит», «Персен». Але тут слід застерегти тих жінок, які водять машину. Будь-який прийом заспокійливих засобів негативно позначається на реакції водія і тому слід до даного питання підійти з особливою обережністю.

Заспокійливі засоби на основі вітамінів

Майбутній мамі дуже важливо розпізнати природу своєї нервозності. Найчастіше їх дратівливість і тривожність пов’язана з дефіцитом вітаміну B в організмі.

Витрата вітамінів в організмі при вагітності значно підвищується, тому його необхідно заповнювати препаратами, до складу яких входять вітамінні комплекси.

Ароматичні та ефірні масла

Порушуючи тему заспокійливих, неможливо не згадати ефірні та ароматичні масла, які славляться своєю заспокійливою дією і використовуються на Стародавньому Сході вже більше 4 тисяч років. Допоможе привести організм в стан гармонії такі олії, як солодкий апельсин, лимон, сандал і евкаліпт.

А від вживання олії петрушки, гвоздики, кориці і меліси слід відмовитися, оскільки їх вживання може негативно позначитися на здоров’ї, аж до викидня.

На закінчення хочеться, сказати, що перш ніж ставити собі питання яке заспокійливе приймати, майбутня мама повинна керуватися вже не тільки своїм станом, але насамперед, дбати про здоров’я свого малюка. Тому іноді черговий прийом лікарського засобу все ж краще замінити прогулянкою на свіжому повітрі з коханою людиною, прочитанням хорошої книги або міцним сном.

Оцініть статтю