Як правильно обирати покарання для неслухняної дитини?

Як правильно обирати покарання для неслухняної дитини? Виховання дітей

Як правильно виховувати дитину? Як хвалити, щоб не перехвалити та карати за неприпустиму поведінку, щоб дитина робила правильні висновки не травмуючи психіку? Над цими питаннями задумуються багато батьків, або і не задумуються, піддаються тільки власним емоціям, не усвідомлюючи, що самі поступають неправильно, вдаючись до жорстких покарань. Караючи дитину за певні вчинки, батьки мають намагатися контролювати свої емоції і правильно обирати дієвий метод покарання. Це запорука ефективного покарання та правильного виховання. Наступні рекомендації допоможуть батькам справитися з неслухняними та нечемними дітками:

Дитина, яка часто «робить шкоду», привертає таким чином увагу батьків. Подумайте про те, скільки часу Ви проводите особисто з нею, чи робите разом якісь справи. Бути присутнім у кімнаті з дитиною і приділяти їй увагу – це різні речі. Аналізуйте разом казки, вчинки інших діток, пояснюйте якомога більше, що можна робити, а що ні, показуйте власний приклад.

  1. Дитина має знати, які Ви можете застосувати покарання за погані вчинки. Наприклад: позбавите можливості дивитися телевізор та улюблені мультфільми, а також комп’ютер, не купите певну довгоочікувану дитиною іграшку чи річ, відправите стояти мовчки у кут в кімнаті, не будете розмовляти з нею. Старших дітям можна заборонити піти погуляти з друзями.
  2. Застосовуючи певну міру покарання, дитині обов’язково потрібно пояснити, за який вчинок чи поведінку Ви її караєте. Старайтесь пояснювати серйозним різким тоном, не сюсюканням щодо малих дітей, але і не криком. Крик навіть дорослі люди не сприймають.
  3. Покарання має бути відразу після поганого вчинку, а не відкладати його на завтра-після завтра. Проте цього не варто робити при сторонніх людях. Так у дитини може знизитись її самооцінка та можуть появитись комплекси.
  4. Важливо, щоб дитина справді усвідомила, що вчинила неправильно і прийшла попросити вибачення. Будьте строгими і чекайте вибачення, це має стосуватися обидвох батьків. Якщо батько покарав дитину, то мама повинна його підтримати і не робити поступливості, як би це важко не було. Часто діти використовують у своїх цілях доброту одного з батьків і їхні пробачення є нещирими.

Не допускайте фізичного покарання, хіба що справді у серйозних винятках. Якщо вирішили покарати дитину таким чином, то робити це потрібно різкою по «задньому місці». Ні в якому разі це не має бути шарпання дитини, биття по голові чи обличчі руками. У дитини може виникнути змішане відчуття: рука мами чи тата, яка гладила вчора по голівці стала сьогодні засобом покарання, це – неправильно.

Іноді діти реагують на покарання не так, як очікують батьки. Вони плачуть і водночас кричать, що дальше продовжуватимуть робити так, як хочеться їм. Тут проблема в тому, що батьки вже опустили момент виховання дитини ще у 3-5-річному віці дитини. Інколи може знадобитися візит до психолога для того, щоб розпізнати справжню причину такої некерованості дитини.

Оцініть статтю