Вагітність і народні засоби лікування захворювань

Вагітність і народні засоби лікування захворювань Вагітність та пологи

В особливий період свого життя – вагітності, жінка особливо обережна при застосуванні різних препаратів, косметологічних засобів, різних чаїв та відварів. Проте, дуже часто жінки стикаються з такими проблемами здоров’я, як простудні захворювання, алергія, закрепи, діарея, варикозне розширення вен тощо. Як лікуватись, щоб не зашкодити майбутній дитині? Дехто використовує «бабусині» рецепти, відвари різних трав для лікування, та відмовляється від медикаментів.

Варто пам’ятати, що все, що ви наносите на шкіру, волосся, їсте та п’єте – все потрапляє до дитини і приносить користь або шкоду. Щодо любого застосування препарату чи народного засобу, потрібна обов’язково консультація лікаря-гінеколога, який веде Вашу вагітність.

Які народні рецепти використовують найчастіше?

При простудних захворюваннях: варення з малини, чай з медом та лимоном, молоко з маслом та медом. Проте слід врахувати, що на мед та лимон може появитись алергія у вагітної жінки, так і в майбутньому у дитини. Не можна парити ноги у гарячій воді з гірчицею та загалом приймати гарячі ванни, оскільки це може спровокувати викидень.

Збивати температуру можна пробувати оцтовим компресом, чаєм з шипшини та малини. Якщо народні засоби неефективні й температура сягнула 38 градусів і не спадає, то без консультації лікаря не обійтись, температура є досить небезпечною під час вагітності.

Найкраще – запобігати захворюванню, у період поширення сезонних вірусних захворювань, слід уникати людних місць, користуватись оксоліновою маззю.

Закрепів, які можуть турбувати у третьому триместрі вагітності, найкраще позбутись, змінивши свій раціон. Їсти потрібно більше клітковини: фруктів та овочів, вживати сиру моркву, відварений червоний буряк, чорнослив, курагу, пити кефір. Менше вживати рису, макаронних виробів, які мають скріплювальну дію. Так само не слід зловживати чаєм з відвару ромашки, звіробою, полину, оскільки можна отримати розлади шлунково-кишкового тракту і негативно вплинути на плід.

Слід з обережністю підходити до лікування травами, знати допустимі дози, оскільки від надмірного вживання певних трав чи продуктів, може бути побічний ефект.

До вибору косметологічних засобів, фарб для волосся, слід також обережно підходити, або відмовитись від них на період вагітності взагалі. Для фарбування волосся можна обрати натуральну хну.

Трави й рослини (а так само ефірні олії), здатні спровокувати викидень: барбарис, ялівець, чистотіл великий, полин (будь-який з видів), мускатний горіх, туя, пижмо, м’ята болотна, посівний часник, алое деревоподібний, материнка, календула та ін.

Оцініть статтю