Цюріх – незабутній відпочинок

Цюріх Відпочинок

Цюріх — найбільше місто Швейцарії, важливий економічний, торговий і культурний центр. Місто займає почесне друге місце в трійці європейських міст з найбільш сприятливими умовами для життя і розвитку людського потенціалу.

Історія Цюріха налічує не одне століття. Старовинні храми, багатющі музейні зібрання та сучасна архітектура — лише частина того, заради чого варто відправитися в Цюріх. Цюрих таїть в собі особливу чарівність, властиве лише старовинним містам Західної Європи. Чудова випереджаюча свій вік архітектура, красиві набережні та ковані мости, бруковані звивисті вулички старовинних кварталів, затишні кафе з відкритими терасами і милі магазинчики, переступивши поріг яких, немов опиняєшся в далекому минулому, — такими місто постає перед цікавими туристами.

Читайте також: Чим цікава Грузія влітку?

Проте варто лише трохи відхилитися від стандартного туристичного маршруту, і Цюріх відкриється з зовсім іншого боку. Сучасний Цюріх — це яскравий, самобутній і динамічний мегаполіс.

Прогулянка по Банхофштрассе

Банхофштрассе — пішохідний проспект, з якого найзручніше починати знайомство зі швейцарським містом. По обидва боки широкої вулиці розмістилися банки, модні бутики і ресторани європейської кухні. На самому початку проспекту розташовується будівля залізничного вокзалу — одна з найпопулярніших визначних пам’яток Цюріха. Тут, в залі очікування, встановлена ​​незвичайна скульптура — ангел, що літає під стелею. Виконана в яскравих кольорах, вона різко виділяється на тлі сірих стін. Продовживши подорож від вокзалу в бік озера, гості міста зможуть потрапити на площу Буркліплатц. У теплу пору року тут завжди панують жваві веселощі. З Банхофштрассе можна вийти на Площа парадів, де відкриті одні з кращих кондитерських, а також потрапити в Старе місто — історичний квартал, в якому збереглася забудова часів Середньовіччя.

Пам’ятки Старого міста

Головна прикраса історичній частині Цюріха — Церква Святого Петра. Вік святині перевищує тисячу років. Гості міста зможуть знайти храм за характерною високою баштою з годинником. Довгий час цей годинник був найбільшим у всій Європі. Протягом усього свого існування Церква Святого Петра не раз перебудовувалася, що пояснює її унікальний зовнішній вигляд, в якому з’єднані різні архітектурні стилі. Друга, не менш цікава будова Старого міста — Абатство Фраумюнстер. Це велична будівля приваблює туристів чудовим внутрішнім оздобленням, над яким трудилися такі видатні майстри, як Пауль Бодмер, Августо Джакометті і Марк Шагал. Крім того, в Фраумюнстер знаходиться найбільший в кантоні орган, в якому понад п’ять з половиною тисяч труб. В Соборі часто організовуються концерти класичної музики в супроводі власного змішаного хору. На протилежному березі річки Ліммат височить чи не найкрасивіша релігійна споруда Цюріха — Собор Гроссмюнстер. Витончена обитель з двома високими вежами-близнюками обладнана оглядовими майданчиками. Для того щоб піднятися на одну з башт необхідно подолати 184 сходинки. З висоти в кілька десятків метрів відкривається чарівний вид на квартали історичного центру і мальовниче Цюріхске озеро.

Читайте також: Різдво в Європі: 5 святкових міст Старого Світу

Найвідвідуваніший музей Цюріха

У Цюріху налічується більше трьох десятків музеїв і, як мінімум, стільки ж виставкових галерей. Вибираючи найбільш авторитетне місце, можна сміливо відправитися в Кунстхаус — найбільший в Швейцарії музей образотворчого мистецтва. Постійна експозиція виставки представлена ​​роботами всесвітньо відомих європейських художників 15-21 століть. Часто в Кунстхаус проходять демонстрації полотен Моне, Пікассо, Ван Гога, Рубенса і Далі.

Міський зоопарк

У Цюріху знаходиться один з кращих зоопарків Європи, відвідати який варто навіть скептично налаштованим борцям за права тварин. Величезна територія звіринця поділена на континенти, на кожному з яких створені унікальні кліматичні умови, максимально наближені до природного середовища проживання звірів. За одну екскурсію в міському зоопарку Цюріха можна побачити майже весь тваринний світ планети!

Оцініть статтю