Як вибрати туристичний намет?

Як вибрати туристичний намет? Корисні поради

Річки, моря, водоспади, мальовничі долини й ліси, що ваблять, гори – у природи безліч пейзажів. Деякі з них можна побачити, тільки відправившись в туристичний похід. Для такої мандрівки необхідно мати спеціальне спорядження, щоб ночівлі були комфортними.

Визначаємося з метою походу

Перед тим, як вибрати туристичний намет, необхідно подумати з якою метою її використовуватимуть. Це дозволить зробити ідеальний вибір щодо якості та ціни. Великі намети, схожі на маленькі будинки, купують для кемпінгу. У них може бути кілька відділень-кімнат, вони дозволяють розмістити всередині похідні меблі, як мінімум складаний стіл зі стільцями. Таку конструкцію варто брати для поїздок дикунами на море, з друзями в ліс, але обов’язково на своєму авто. Нести її на собі досить складно.

Зовсім інший вид наметів знадобиться для екстремального туризму. Це буде маленький бункер на природі. Він захистить від дощу, вітру, снігу. Установка займе мало часу в незалежності від погодних умов. При виборі такої моделі необхідно дивитися на вагу – не більше 3-4 кг. Якщо має бути сходження, то свій будиночок доведеться нести самому. Такі намети ще називають штурмовими. Є варіанти й важче – експедиційні. Ці не такі тісні, але вибираючи, зверніть увагу на покриття з захистом від ультрафіолету, наявність двох тамбурів і двох входів для хорошої вентиляції.

Читайте також: Святий Стефан – унікальний острів-готель у Чорногорії

Найбільш популярні універсальні туристичні намети. Їх беруть в піші походи або на збори туристів, її можна поставити в саду, як будиночок для дітей. Вони допоможуть відпочити на березі моря або в лісі, недалеко від цивілізації. Часто їх виготовляють з недорогих матеріалів, тому купити собі такий будиночок для природи зможе кожен. Є, звичайно, і не зовсім бюджетні варіанти. Їх відрізняє водонепроникність, міцні дуги, зручність в дрібницях – полички, кишеньки, віконця.

Підбираємо конструкцію

Класика жанру – це двосхилі намети. Бувають одношарові, які виглядають як будки. Є двосхилі: зверху тієї ж будки натягнутий трикутником тент. Вірою і правдою відслужили ці моделі не одному поколінню туристів. Зараз же вибирати їх варто тільки через ціни, тому що таку конструкцію складно ставити, а будь-які коливання погодних умов для неї непосильні.

Найбільш стійкі й легкі в збірці моделі у вигляді півсфери – куполоподібні, їх ще називають «черепашками» за схожість з панциром. Перед тим як вибрати туристичний намет такої форми, визначитеся, в яку пору року будуть проходити походи.

Для зими краще брати моделі без кілочків, їх не заб’єш у сніг. Не беріть для холодів високі тенти, зверніть увагу на віконця, вони повинні повністю закриватися. Пластикові дуги на морозі можуть поламатися. Алюмінієві додадуть надлишкову вагу. Літні моделі повинні мати максимальну вентиляцію.

Тим, хто любить вільний простір, краще вибрати тунельний намет або напівбочку. Особливо тут буде затишно високим людям. Цей вид на один плюс має ряд значних мінусів. Чим «будиночок» довше, тим більша ймовірність його провисання, ставиться він нелегко, важкий і абсолютно не вітростійкий.

Читайте також: Найвідоміші фестивалі світу

Гібриди «тунелів» і «черепашок» – баневі туристичні намети з дугою. Дуга утворює тамбур. Але якщо він розташований відразу при вході, то його корисність втрачається. Там поставиш хіба що взуття і рюкзак в кутку. Кращий варіант: від входу по верху тягнеться тканиною до дуги, утворюючи тамбур.

На що звертати увагу при виборі

Тканина. Намети шиють з поліефірних і поліамідних тканин. Перші дорожче через те, що мають високу стійкість до ультрафіолету і не розтягуються при намоканні. Водостійкість забезпечує просочення поліуретаном (дешевше) або силіконом (легка, стійка, збільшує міцність тканини). Значення водостійкості в 3000-4000 мм вважається оптимальним.

Дуги. Роблять із пластику й алюмінію. Для найпростіших сімейних походів на вихідні в ліс, можна вибрати пластикові. Трохи міцніше – склопластик. Найважчі, але для професіоналів, виключно алюмінієві.

Дно. Зазвичай матеріал дна посилений, бажано вибирати для нього велику водонепроникність – 4000-5000 мм. У кемпінгових наметах зручно вибирати знімне дно, щоб була можливість ходити взутими.

Шви. У хороших моделях їх обов’язково проклеюють водостійкою стрічкою, щоб вода не затікала через дірки від голки.

Просочення. Часто туристичні намети продаються вже оброблені просоченням від загоряння, водовідштовхувальним покриттям. Згодом воно може стиратися.

Шари. Одношарові моделі зазвичай штурмові, для мінусових температур. Краще вибрати двошарові, в них не накопичується конденсат.

Оцініть статтю