12 речей, які ми робимо неправильно в Південно-Східній Азії

Південно-Східна Азія Відпочинок

Беручи до уваги наші величезні культурні відмінності з Азією, не дивно, що деякі наші вчинки здаються їм нелогічними. Що ж ми робимо не так?

Прохання принести палички для їжі

Вперше потрапивши в ресторан в Таїланді, багато європейців бентежаться побачивши ложки і виделки. Напевно, це тому, що я «фаранг» (іноземець), думаєте ви, і просите принести палички. Але справа не в вас, а в тому, що тайці, як і багато інших жителів Азії, їдять звичними для нас столовими приладами, а палички використовують лише для супу з локшиною.

Відмова від вуличної їжі

Ймовірно, ще до поїздки ви чули страшні історії про отруєння туристів. Розповідаються, як правило, людьми, які ніколи не бували в Південно-Східній Азії. Відмова від стріт-фуду – найбільша помилка, яку можна зробити в подорожі по екзотичним країнам. Простий спосіб не прогадати – купувати їжу в місцях з найбільшою чергою, в якій, крім туристів, є місцеві жителі.

Вживання алкоголю

Розслабтеся, мова не про те, щоб провести поїздку «на суху». Азійці самі не дурні випити, в Таїланді і В’єтнамі, наприклад, часто можна побачити місцевих «під мухою». Пара келихів пива в спеку ще нікому не шкодила, однак утримайтеся від міцних напоїв в людних місцях. Більшість випадків пограбувань та крадіжок трапляються з туристами, що втратили контроль над собою під впливом спиртного.

Відмова від льоду в пиві

Багатьох європейців під час подорожі шокує, що в таких країнах, як Лаос або Камбоджа, їм пропонують кинути в келих кілька шматочків льоду. Якщо відмовитеся – доведеться пити пиво теплим. У багатьох регіонах Південно-Східної Азії холодильник – велика розкіш, а ось лід – завжди, будь ласка.

Читайте також: Море на шкоду здоров’ю, або кому не можна їхати на пляж

Помилкове відчуття безпеки

Сідаючи дома в роздовбаний таксі, ви розумієте, що воно, як-не-як, пройшло техогляд, його водій отримав права, а значить, поїздка буде хоч і некомфортною, але безпечною. Так ось, в країнах Південно-Східної Азії це не працює. Якщо ви бачите іржаву посудину, іменовану поромом, або дихаючий на ладан тук-тук, то можете сміливо вірити своїм очам: їх технічний стан нічим не краще зовнішнього вигляду.

Покупки без торгу

Декому може здатися незручним і навіть дріб’язковим торгуватися під час подорожі, але саме так це працює в більшості азійських країн. Або ви торгуєтесь, або купуєте занадто дорого. Просто прийміть це як належне, і навчитеся насолоджуватися процесом.

Занадто наполегливий торг

Навчившись насолоджуватися процесом, не забудьте визначити межу, після якої весела забава може бути зіпсована вашою зайвою наполегливістю. Не варто насідати на бідного торговця східними солодощами через знижку в 10 центів.

Уникнення таксі

Може здатися дивним, але, наприклад, в Бангкоку таксі обійдеться дешевше, ніж тук-тук. Так, це не помилка: поїздка на цілком нормальному автомобілі (часто з кондиціонером) буде коштувати менше, ніж ризиковану подорож на бувалому рикші. Мабуть, вони беруть доплату за екстрим, але, швидше за все, причина в тому, що таксисти хоча б іноді включають лічильник, тоді як власники тук-туків самі встановлюють вартість своїх послуг.

Неправильне трактування посмішок

У багатьох азійських культурах, посмішка означає, що ви щасливі, але вона ж може бути ознакою збентеження, нервозності або навіть поганого настрою. Іншими словами, посмішки використовуються, щоб приховати всі види емоцій. Погодьтеся, це надає дещо інше значення поняття «країна посмішок», як ще називають Таїланд. Знайте, якщо вам хтось посміхається, це ще не означає, що він радий вас бачити.

Відвідування Храму Тигра

Безстрашне фото на тлі диких хижаків прикрасило б ваш Instagram, однак, тварини, що знаходяться в загонах не викликають нічого, крім жалю. На щастя, зараз «храм» в Таїланді закритий, оскільки його «монахи» були викриті в жорстокому поводженні з тваринами та незаконної торгівлі ними. Так, в поїздці по Південно-Східній Азії ви переконаєтеся, що багато речей в реальності не такі, якими здаються, на перший погляд.

Читайте також: 10 помилок мандрівників-початківців

Критика короля

Ви вгадали, мова саме про того дідка, фотографію якого ви неодноразово бачили в тайських ресторанах і будинках. Король Таїланду Пхуміпон Адульядет користується великою повагою земляків, тому під час поїздки краще утриматися від жартів і критики в його сторону.

Прокат скутера

Взяти напрокат скутер під час подорожі по Південно-Східній Азії – відмінна ідея, але тільки в тому випадку, якщо у вас є пристойний досвід його водіння і хороший шолом. Інакше краще не випробовувати долю або відразу ж кинутися під автомобіль.

Оцініть статтю