Чого не слід робити в Японії

Японія Відпочинок

Зайвим буде говорити, наскільки велика різниця культур між нашою та японською. Чи не це робить її настільки привабливою для туристів? Збираючись до цієї країни, дізнайтеся про те, чого не слід робити в Японії, щоб не образити її жителів і не уславитися невігласом.

Якщо збираєтеся одягати кімоно, робіть це правильно

Одна з найприємніших речей в будь-якій подорожі – можливість зануритися в іншу культуру і долучитися до неї. У Японії це неможливо без кімоно. Якщо ви везете його додому, як сувенір, – можете сміливо пропускати цей пункт, халат – він і в Африці халат.

Одягаючи кімоно в Японії, слід запинати лівий край поверх правого. Якщо зробите навпаки – не дивуйтеся, якщо на вас будуть показувати та шушукатися. Так роблять лише небіжчикам, тому права пола поверх лівої вважається поганою прикметою.

Занурюйте суші в соус правильним боком

Не спробувати суші, бувши в Японії, – цілковите блюзнірство. Чи можна уявити щось смачніше, ніж нігірі в країні їх винаходу, приготовані за традиційним рецептом?

Однак, будьте обережні. Не можна вмочати суші в соус рисом. Потрібно це робити стороною розрізу. По-перше, подібне «свинство» ображає шеф-кухаря. По-друге, на батьківщині суші заведено подавати соус в загальному посуді для всіх, що сидять за столом. Залишаючи в ній зерна рису, що неодмінно будуть падати, ви проявляєте неповагу до своїх співтрапезників.

Не залишайте палички в тарілці з рисом

Якщо не хочете ловити на собі зловісні погляди – кладіть палички на спеціальну підставку. Залишені в тарілці з рисом, вони символізують запрошення смерті й в такому вигляді зустрічаються лише на похоронах.

Також не слід використовувати палички не за прямим їх призначенням: махати ними, вказувати на щось або, тим більше когось, протикати ними їжу. Забобони тут ні до чого, звичайна ввічливість.

Не сякайтеся на публіці

Це здається дивним, оскільки шморгати носом тут – звичайне явище, що не викликає жодних емоцій. А от, щоб прочистити носа, потрібно відійти на безпечну відстань.

Не залишайте чайових у ресторані

У Японії вважається, що людина, яка отримує зарплату, зобов’язана якісно виконувати свою роботу без всяких «стимулів». Не дивуйтеся, якщо вам повернуть залишені гроші, та ще й образяться.

Це ж саме стосується і купівлі сувенірів на ринках. Не здумайте піти, не взявши здачу, це можуть розцінити, як образу.

Не палити, не смітити

Чого категорично не слід робити в Японії, так це поводитися, «як удома». Палити тут дозволяється тільки в спеціально призначених для цього місцях. Якщо поліціянт зловить вас на вулиці з цигаркою – готуйте гаманець.

Читайте також: Самостійна подорож або туристична путівка?

Смітити теж не прийнято. Як не дивно, але урни не зустрічаються на кожному кроці. Тому, якщо захотілося перекусити в малолюдному місці – доведеться нести упаковку до найближчого місця скупчення людей, щоб викинути. Інакше – знову-таки, штраф.

Роззувайтеся перед входом в будинок

Дивні японці схиблені на чистоті, і не люблять заносити в будинок вуличне сміття. Перед входом вам запропонують капці, в які слід перевзутися, не ступаючи босими ногами на килимок.

Якщо це випробування ви пройшли, не поспішайте радіти. Всередині будинку вам можуть запропонувати ще одні капці, для відвідування туалету. Головне, не переплутайте. А якщо ви вшануєтеся честі бути запрошеними в кімнату з татамі (спеціальними матами або циновками), не здумайте ступити на них в будь-якому взутті. Гіршої образи для господаря будинку важко придумати.

Що ж, тепер ви готові вирушити до Країни вранішнього сонця. А, повернувшись, розповісте, чого ще не можна робити в Японії.

Оцініть статтю