Самостійна подорож або туристична путівка?

Самостійна подорож або туристична путівка? Відпочинок

У будь-якому відпочинку є свої плюси й мінуси, хай то путівка від турагентства або самостійно спланована подорож. Якщо ви не впевнені, який саме відпочинок підходить вам більше, ознайомтеся з цими порадами та зробіть правильний вибір.

Туристична путівка

На сьогодні туроператори пропонують найширший вибір подорожей на будь-який смак і розмір гаманця: тривалі круїзи та поїздки вихідного дня, екстремальний та оздоровчий відпочинок, кулінарні та шопінг-тури й т.і. Одні популярні цілий рік, інші – залежно від сезону. Путівки також відрізняються рівнем комфорту – від бюджетних пропозицій до відпустки класу “люкс”. Все залежить від ваших уподобань та фінансових можливостей.

Плюси

Коли ви обираєте відпочинок з турагентством, зазвичай, вам відомі всі деталі подорожі: де ви зупинитеся, на чому будете пересуватися і які пам’ятки відвідаєте. Організовані туристичні поїздки також вважаються більш безпечними та менш стресовими, оскільки більшість заходів та екскурсій планується заздалегідь. Вам не доведеться приймати спонтанних рішень або кожен день ламати голову над тим, куди піти та чим зайнятися. Можна буде просто розслабитися та отримувати задоволення від довгоочікуваної відпустки. Також групові тури припускають наявність попутників, які можуть зробити відпочинок більш захопливим, якщо ви подорожуєте насамоті.

Читайте також: Допустима вага багажу в літаку

Мінуси

Не дивлячись на те, що попередньо запланований маршрут є дуже зручним, ви можете втратити відчуття захоплення і здивування від несподіваних відкриттів. Хоча деякі екскурсії й припускають вільний час для самостійного дослідження місцевості, навряд чи вам його вистачить, щоб відкрити для себе щось дійсно нове.

Подорожувати групою весело, це правда. Але залежно від умов туроператора кількість людей в групі може бути занадто великою (понад 12 осіб), через що деякі туристи починають відчувати дискомфорт та пригніченість.

Іншою проблемою групового туру є люди, з якими вам доведеться подорожувати. Швидше за все, ви подружитеся з більшістю з них, але не можна виключати ймовірність того, що поряд з вами будуть неприємні попутники, які можуть затьмарити ваш відпочинок.

Самостійна подорож

Відправитися в подорож самостійно зможе не кожен, але це не так страшно, як здається, на перший погляд. Просто таку поїздку потрібно ретельно спланувати (забронювати житло, продумати екскурсійний маршрут, ознайомитися з особливостями країни, в яку ви збираєтеся) та докласти максимум зусиль для підготовки вашого відпочинку, щоб потім просто насолоджуватися відпусткою.

Самостійна подорож

Плюси

Якщо ви займаєтеся організацією самостійної подорожі, в компанії з коханою людиною або хорошим другом, у вас є унікальна можливість зробити цей відпочинок незабутнім. Просто дайте волю фантазії та здійсніть всі свої мрії.

Читайте також: 10 найкращих міст Великобританії для життя

Ви самі будете вирішувати, коли прокидатися, куди відправитися і чим зайнятися, де затриматися довше, а де зробити швидкий огляд визначних пам’яток. І знаєте, іноді свобода дій приносить набагато більше задоволення, ніж передбачуваність чітко спланованого агентством туру.

Мінуси

Така подорож може бути складною, особливо, якщо у вас мало часу. Швидше за все, з екскурсійною групою вам буде комфортніше і простіше охопити більшу кількість пам’яток, ніж намагатися самостійно продумувати маршрут, а потім цілий день пересідати з одного автобуса на інший, щоб добратися в потрібний район міста. Самостійні подорожі також можуть бути незручними в країнах зі слабо розвиненою інфраструктурою.

Підсумок

Якщо ви хочете добре відпочити, однак при цьому не готові самостійно організовувати майбутню поїздку – вибирайте туристичну путівку. Тим більше, що за невеликий проміжок часу оглянути більшу кількість пам’яток простіше саме з екскурсією.

Але якщо ви вважаєте себе досить заповзятливою людиною, і у вас достатньо часу, сміливості та сил, можна подумати про планування індивідуальної подорожі.

Щоб остаточно визначитися і зробити правильний вибір між самостійною поїздкою та туристичною путівкою, запитайте себе ще раз, куди й з ким ви хочете їхати й про який відпочинок мрієте. Оцініть всі можливі ризики та варіанти й щасливої дороги!

Оцініть статтю