Світ подорожей: чайові в зарубіжних країнах

чайові в зарубіжних країнах Відпочинок

Подорож за кордон – це завжди незабутні враження і цікавий досвід. Відвідуючи інші держави, можна дізнатися багато нового – від культури до кількості чайових, які належить давати обслуговуючому персоналу. І це важливо. Якщо ви плануєте поїздку за кордон, навчіться заздалегідь не тільки етикету країни, декільком головним фразам і жестам, але і правильному способу давати чайові.

Як прийнято давати “на чай” в інших країнах?

У всьому світі люди по-різному ставляться до грошової подяки. Тому перед тим, як зберетеся відвідати якусь країну, з’ясуйте все про чайові, які там прийнято давати. Це допоможе вам не виглядати надто щедрою або, що ще гірше, надмірно скупою. Офіціанти, посильні і мільйони інших працівників розраховують на вашу доброту, адже їм потрібно платити за квартири і годувати свої сім’ї. Але давати на чай потрібно вміти так, щоб нікого не образити. Тому зараз ми розповімо, як правильно давати чайові в зарубіжних країнах.

Читайте також: Чого не слід робити в Японії

Європа

Давайте почнемо з самого відвідуваного туристичного регіону нашої планети – Європи. У більшості європейських ресторанів гроші “на чай” вже включені в рахунок. Зазвичай, плата за обслуговування становить близько 10% від основної суми. Але якщо ви хочете бути ввічливою, залиште ще пару євро зверху. Не варто залишати 20% чайових, як це прийнято робити в Америці – в Європі такі щедрі жести вважаються грубістю і поганим тоном. Гроші краще давати офіціанту прямо в руки, а не залишати на столику. Рахунок за таксі в європейських країнах прийнято просто округляти в більшу сторону або залишати водієві кілька зайвих євро.

Скандинавія – єдиний європейський регіон, де не потрібно залишати чайові.

Азія

Азіатська манера залишати на чай більш заплутана, тому потрібно знати деякі нюанси. У більшості країн Азії плата за обслуговування вже включена до рахунку, і ніяких додаткових грошових подяк залишати не потрібно. В Японії чайові вважаються образою, а в деяких районах Китаю взагалі – злочином. Єдине місце в Азії, де брати чайові не вважається непристойним – це п’ятизіркові готелі і ресторани. Ці місця відвідує велика кількість американських туристів, які і привчили місцевий персонал до своєї манери подяки за обслуговування.

Якщо хочете залишити на чай азіатському таксисту, округляйте рахунок в більшу сторону. Вам обов’язково спробують віддати решту, але ви можете її не брати.

грошова подяка

Індія

В Індії ніхто, крім посильних, не чекає на чайові, але вони завжди вітаються. 5-10% чайових вважаються більш ніж достатньою сумою, тому не варто показувати свою марнотратність і залишати більше. Пам’ятайте, якщо ви залишите обслуговуючому персоналу трохи грошей на чай, наступного разу вони зроблять свою роботу ще краще. Давайте гроші тихо і стримано. Не потрібно довго копатися в гаманці – це може збентежити людину, яку ви збираєтеся віддячити. Чайові для водіїв індійських таксі, як і в інших країнах, округлюються в більшу сторону.

Читайте також: 7 найбільш захоплюючих стародавніх руїн Перу

В Індії посильний може дуже довго чекати біля дверей вашого номеру, в надії отримати грошову подяку. Тому або залиште йому якісь дрібні гроші, або ввічливо і з посмішкою скажіть «дякую», даючи зрозуміти, що чайових не буде.

Чому ми нічого не розповіли про Австралію? Там просто не прийнято залишати на чай!

Оцініть статтю