7 найбільш захоплюючих стародавніх руїн Перу

Руїни в Перу Відпочинок

Багато мандрівників вважають Перу дивовижним місцем для досліджень, і недарма. Туристи приїжджають, щоб побачити перуанську Амазонію, познайомитись з місцевою культурою, чудово провести час на казкових пляжах, і, звичайно ж, подивитися на стародавні руїни. Ось 7 з них, які дійсно заслуговують особливої ​​уваги.

1. Мачу-Пікчу (Machu Picchu)

Мачу-Пікчу

Незважаючи на те, що крім Мачу-Пікчу в Перу існує безліч інших не менш цікавих пам’яток, це місце, як і раніше, залишається одним з найбільш популярних туристичних напрямків. Розташоване на одному з високогірних хребтів, древнє місто інків 15-го століття досі вражає своєю красою та загадковістю.

2. Саксайуаман (Saksaywaman)

Саксайуаман

Саксайуаман є комплексом споруд поруч з містом Куско (Cusco). Ці руїни зацікавили туристів і археологів своїми масивними кам’яними стінами, зробленими з вирізаних валунів, які ідеально поєднуються один з одним, як шматочки пазлу. Існує безліч теорій щодо того, яким чином ці камені були оброблені, переміщені та поставлені один на одного, але, насправді, ніхто досі точно не знає, як це було зроблено.

Читайте також: 5 видів літньої відпустки, які нас чекають

3. Ольянтайтамбо (Ollantaytambo)

Ольянтайтамбо

Ще трохи далі від Куско знаходиться древнє поселення інків Ольянтайтамбо, яке було побудовано на початку 15-го століття за наказом імператора Pachacuti і являло собою царські володіння того часу. Сьогодні це популярне туристичне місце, звідки беруть початок більшість екскурсій, які розповідають про життя стародавніх інків. Розташований вздовж річки Patakancha, Ольянтайтамбо вважається найбільш довгим та стародавнім поселенням у всій Південній Америці.

4. Морей (Moray)

Морей

Морей є досить інтригуючим місцем, оскільки археологи вважають, що саме тут стародавні інки займалися сільськогосподарськими експериментами. Руїни складаються з величезних круглих терас, побудованих таким чином, щоб створити максимальні температурні та вологісні відмінності між верхніми та нижніми рівнями.

5. Чан-Чан (Chan Chan)

Чан-Чан

На відміну від інших пам’яток нашого списку, Чан-Чан, на думку вчених, не був побудований інками, а був створений цивілізацією Моче в 850р. н.е. Це найбільше місто в усьому світі, зведене з необпаленої цегли, в якому могли одночасно проживати більше 30000 чоловік.

6. Чокекіаро (Choquequirao)

Чокекіаро

Чокекіаро – це місто інків, яке своїм розташуванням та архітектурою нагадує Мачу-Пікчу, оскільки теж розташоване в горах, на самій вершині пагорба. На даний час археологи розкопали лише 40% будинків і терас цього пам’ятника старовини.

Читайте також: Чим зайнятися і на що подивитися в Парижі?

7. Коріканча (Qurikancha)

Коріканча

Коріканча розташований в сучасному місті Куско. Цей стародавній храм Бога Сонця був найголовнішим елементом у всій ієрархії релігійних споруд стародавніх інків. Тут не тільки знаходилося безліч золотих статуй, золотом також були покриті всі стіни і підлога святині. На жаль, на сьогоднішній день від храму залишився тільки великий фундамент, на якому іспанські колоністи побудували церкву Санто-Домінго.

Якщо вам доведеться побувати в Південній Америці, обов’язково відвідайте Перу. Повірте, зробивши екскурсію по стародавніх руїнах, ви дізнаєтесь багато цікавих історичних фактів та повністю переглянете своє ставлення до сучасного життя.

Оцініть статтю