Швидке схуднення: шкідливо чи корисно?

Швидке схуднення: шкідливо чи корисно? Схуднення

Для людей із надмірною вагою немає більш заповітного бажання, ніж схуднути за короткий час на 10 чи навіть більше кілограмів. Експрес-дієт, що дозволяють за лічені дні попрощатися з пишними формами, сьогодні існує безліч. Однак радикальне схуднення — дуже небезпечна витівка, яка здатна неабияк зіпсувати людині здоров’я. Не принесе воно користі і зовнішності: в результаті різкого зниження маси тіла целюлітні відкладення стануть ще помітнішими, а шкіра стане в’ялою і на ній з’являться негарні розтяжки.

Швидке схуднення: більше за чи проти?

Неприємним наслідком будь-яких методів експрес-схуднення є ефект йо-йо, при якому швидко скинуті кілограми за короткий час повертаються на свої місця. Це відбувається через те, що людина не привчає себе їсти менше, а просто тимчасово вводить організм у стан стресу, насильно позбавляючи його звичної їжі. Витримавши жорстку дієту та скинувши бажану кількість зайвих кілограмів, людина повертається до свого звичайного режиму харчування. Організм, який деякий час недоотримував звичних кілокалорій, починає відходити від стресу і надолужувати втрачене. Буквально за лічені дні він повертає втрачену масу тіла назад.

Істотні обмеження в їжі негативно впливають на мозкову діяльність, тому вдаватися до неї не можна людям, які займаються інтелектуальною працею. Якщо ж цією порадою знехтувати, тоді натомість можна отримати швидку стомлюваність, погіршення пам’яті, дратівливість і сонливість. Несприятливо позначаться жорсткі дієти на здоров’ї та самопочутті людей, робота яких пов’язана з серйозними фізичними навантаженнями. Радикальні дієти спровокують у них хронічну втому, запаморочення і навіть можуть призвести до непритомності.

Схуднення за короткий час здатне неабияк зіпсувати зовнішність. Особливо негативно воно відбивається на жінках. Внаслідок стрімкої втрати ваги у представниць прекрасної статі ще помітніше стане ненависний целюліт. Людська шкіра, яка хоч і має еластичність, при швидкому схудненні не встигатиме скорочуватися належним чином, а це призведе до її обвисання в області живота, стегон і передпліч.

У цьому негативні наслідки швидкого зниження маси тіла не закінчуються. У людей, які за кілька тижнів умудрилися скинути більше 10 кг, нерідко діагностують розлади в роботі травної системи, опущення внутрішніх органів, авітаміноз. Зловживання експрес-дієтами призводить до ламкості кісток і нігтів, випадання волосся, погіршення гостроти зору.

Отже, підіб’ємо підсумок. У швидкого схуднення безперечно більше мінусів, ніж плюсів.

Швидке схуднення: «темні» сторони:

  • Швидке схуднення може загострити хронічні захворювання та негативно позначитися на вашому здоров’ї та самопочутті;
  • Швидке схуднення відверто псує ваш зовнішній вигляд (з’являється блідість обличчя, втомлений вигляд, шкіра стає в’ялою, целюліт стає помітнішим, ламаються нігті, випадає волосся);
  • Швидке схуднення – це великий стрес для вашого організму. Після того, як ви закінчите сидіти на дієті і почнете їсти як завжди, ваша вага до вас повернеться (можливо навіть із парою зайвих кілограм про запас).

Швидке схуднення: як правильно скидати вагу?

Як же схуднути людям із надмірною вагою? Насамперед потрібно відмовитися від мрії знизити вагу за короткий час. Замість новомодних дієт, що гарантують швидкий результат, людям з надмірною вагою рекомендується скористатися методом схуднення без дієт, що базується на підрахунку калорій. Для того щоб вага почала знижуватися, людині, що худне, потрібно намагатися вживати 1500-1800 кілокалорій на добу, віддаючи перевагу фруктам, овочам, круп’яним стравам, нежирній м’ясній і молочній їжі. Перелічені продукти насичуватимуть організм життєво необхідними вітамінами та мікроелементами. Для того щоб правильно підраховувати калорії, людині, що худне, слід запастися таблицею калорійності різних продуктів (її можна знайти в інтернеті або в спеціальній літературі).

Завдяки помірному харчуванню вага повільно знижуватиметься без шкоди для здоров’я. Щоб при схудненні не обвисла шкіра, обмеження їжі слід поєднувати з помірними фізичними навантаженнями (ранкова зарядка, біг, стрибки через скакалку, аеробіка, плавання, йога). Використовуючи перелічені заходи, людина зможе гарантовано розлучитися із зайвою вагою без шкоди здоров’ю. А щоб зберегти стрункість, йому й надалі доведеться стежити за калорійністю свого раціону.

Але якщо ви, незважаючи на всі докази, перераховані вище, мрієте швидко скинути вагу, то вам допоможуть дієти для швидкого схуднення.

Оцініть статтю