Що відбувається у 15 тижнів вагітності ( 4–й місяць)?

15 тижнів вагітності Вагітність та пологи

15 тижнів вагітності – це вже другий триместр вагітності, а це означає, що найбільш критичний період з погляду викиднів, позаду, хоча обережність і турбота за себе та дитину не покидатиме до 40 тижня. Ризик завжди присутній і ніколи не потрібно зволікати рекомендаціям лікаря і небезпечним симптомам.

Які розміри дитини на 15 тижні вагітності та які зміни у розвитку?

У 15 тижнів маленьке життя має розмір апельсини, Проте животик мамин округліший та більший апельсини. Ріст дитинки приблизно 10 см і вага коливається від 35 до 50 г, довжина ніжок становить орієнтовно 1,5 см. Пропорції тіла зовсім нестандартні як для дорослої людини. Проте з кожним днем, тижнем дитина активно росте та розвивається і ноги та ручки ставатимуть довшими, а тулуб та голова відносно меншими.

На 4 місяці у дитини активно розвивається нервова та ендокринна системи. А це означає, що малюк реагує на світло, чи темряву, розрізняє смаки, і навіть має свої уподобання: солодке чи кисле до вподоби більше. Також у дитини виробляються гормони відповідно до її статі: у хлопчиків – тестостерону, у дівчаток – естрогени.

Функціонують нирки та сечовий міхур: рідина, яку ковтає дитина, потім виводиться із сечею у навколоплідні води. Проте вони постійно очищаються і не потрібно думати, що дитина постійно перебуває у нечистій воді.

Активно розвиваються легені, малюк навіть пробує робити дихальні рухи. Формуються зачатки молочних зубів, які через рік почнуть прорізатися.

Кісткова тканина укріплюється та міцніє, проте шкіра надто тоненька і через неї видно всі кровоносні судини. На голівці є волоссячко, вії та брови видно.

Які зміни в організмі вагітної у 15 тижнів вагітності: вага, живіт, харчування?

Матка зараз знаходиться в 7-10 см нижче пупка. Її можна намацати самостійно через стінку живота, але робити цього не варто, оскільки це може призвести до її тонусу. Перевіряє її положення лікар під час огляду. Матка виходить з порожнини таза, внаслідок чого її тиск на сечовий міхур і кишківник зменшується. Тому на 15 тижні позиви в туалету не такі часті, як у 1 триместрі. До 15 тижня завершується формування плаценти, і зв’язок між організмом матері й дитини встановлюється остаточно.

Частина жінок відчуває рухи свого малятка. Місця в животику ще багато, тому ці рухи нагадують булькання в животі, легеньке тріпотіння чи лоскотання. У кожного різні асоціації та відчуття у цьому періоді. З кожним тижнем рухи дитини ставатимуть відчутнішими, і навіть болісними. Визначити передлежання плоду ще неможливо, скільки малятко активно рухається і перевертається.

Вага жінки у 15 тижнів орієнтовно збільшилась на 2 кг. Хоча бувають випадки, що нестримний апетит, гормональні зміни призводять до збільшення ваги на 4-5 кг. Потрібно контролювати свої бажання, щоб на 40-му тижні різниця у вазі до і після вагітності, не становила 35 кг. Оптимально – 10-15 кг.

Печія та закрепи на 15 тижнів вагітності.

Часто жінки страждають від цих проблем. Матка постійно збільшується у розмірах і тисне на шлунок, кишківник, що відповідно викликає неприємні відчуття печії. Під час вагітності не рекомендовано вживати медикаменти від печії чи закрепів. Краще ці делікатні проблеми вирішити народними методами.

При печії допомагає: молоко, чи чайна ложка яблучного оцту, розведеного у 200 г води. Також потрібно виключити з раціону смажену їжу, гостру, яка підвищуватиме кислотність шлунку. Їсти краще меншими порціями, але частіше.

З закрепами зволікати теж не варто, оскільки можуть викликати геморой та інтоксикацію організму. Сира терта морква, кефір, чорнослив, курага, варений буряк, свіжі фрукти та овочі (з рослинною олією) – здатні покращити ситуацію з запорами. А також – пити багато некип’яченої питної води потрібно. Відмовитись від рису, хлібобулочних виробів.

Нестача кальцію в організмі.

Лікар-гінеколог часто назначає з четвертого місяця комплекс вітамінів з кальцієм та залізом, які потрібні для формування скелета та кісток дитини. Потрібно їсти багато звичайного коров’ячого сиру. Кальцій міститься у шкарлупі яєць, він, навіть краще засвоюється. Потрібно висушити шкарлупу та подрібнити на муку і з’їсти, запити водою.

Про нестачу кальцію можуть свідчити проблеми із зубами, судоми, або як називають у народі, корчі, в ногах, особливо вночі.

Тягучий біль в животі на 15 тижні вагітності

Періодичні болі внизу живота свідчать про напруження м’язів матки – її тонус. Інколи може спостерігатися гіпертонус – майже постійний біль, живіт на дотик при цьому твердий. У таких випадках приходиться госпіталізувати вагітну, щоб мінімізувати загрозу викидня. Як правило, через кілька хвилин, тонус матки проходить, потрібно просто відпочити, погладити себе по животі.

Часто жінки відчувають особливий приплив енергії, намагаються зробити за день багато справ, постійно кудись спішать. Це і призводить до тонусу матки.

Біль у животі може бути спричинений здуттям кишківника чи закрепами. Це також потрібно врахувати.

Інстинкт гніздування появляється у жінок вже на 4 місяці. Бажання перескладати всі речі в домі, зробити ремонт, перестановки меблів, покупляти речі для майбутньої дитини – все це прагнутиме зробити жінка вже і негайно. І чоловіки змушені їх підтримувати)

Бажання чогось з’їсти або випити спиртного

Якщо жінка раніше негативно ставилась до алкоголю, вживала у незначних кількостях, то під час вагітності може виникнути бажання випити пива, шампанського або вина. Лікарі вважають, що бажання випити спиртне пов’язане з нестачею білка в організмі. Потрібно їсти м’ясо, горіхи, щоб поповнити дефіцит білка, ну а 20 мл вина для задоволення свого бажання, не думаємо, що спричинить шкоду дитині, якщо вагітність протікає нормально і загрози викидня немає. Проте знайте, що алкоголь відразу потрапляє до малюка. Моменти з тягою до алкогольних напоїв краще обговорити з лікарем.

Оцініть статтю