Що робити, коли дитина відмовляється від грудей?

Що робити, коли дитина відмовляється від грудей? Вагітність та пологи

Ще під час вагітності багато жінок хвилюються з приводу того, чи зможуть годувати майбутню дитину грудьми, адже і в розмірі не сильно збільшились і соски на вигляд плоскі та зовсім маленькі і чи взагалі буде достатньо молока. Але насправді розмір грудей не впливає на вироблення молока, це по-перше, а по-друге, головне навчитись правильно давати дитині захопити сосок і частину грудей вже відразу після народження.

Запам’ятайте основне правило правильного годування: діти харчуються з навколососкової області, а не з самого соска. Коли дитина бере груди і починає їх смоктати, таким чином стимулює і витягує сосок, надаючи йому потрібну форму. Крім того, існують спеціальні методи і пристосування, які можуть допомогти дитині навчитися смоктати груди, навіть якщо вона спочатку і відмовлятиметься від них.

Чому немовлята відмовляються від грудей?

Причин може бути кілька:

  • Новонародженій дитині дали пити молоко або молочну суміш з пляшечки і їй вдається легше і швидше наїстися, ніж смоктати з грудей молоко. Відповідно, порівнявши два методи, вимагає того, який більше до вподоби.
  • У матері прибуло багато молоко, груди навколо соска затверділи і це заважає дитині захопити сосок. Перед годуванням груди потрібно трохи промасажувати і зцідити трохи молока. Це тільки стимулюватиме вироблення молока, а дитина краще наїсться ним. Жирніше молоко завжди знаходиться глибше у протоках.
  • У матері недостатньо молока, дитина не наїдається ним і не хоче брати грудей, протестуючи таким чином.
    Можливо годуюча мама з’їла певні продукти, які надали грудному молоку присмак і запах, який не сподобався малюкові.

Щоб дитина не відмовлялася від грудей, її потрібно прикладати до грудей після народження, незважаючи на те, що молоко появляється на третій день після народження. Обов’язково потрібно слідкувати за своїм харчуванням матері!

Якщо зусилля марні, можна використати силіконову накладку на сосок, щопродається в аптеках, яка допоможе дитині захопити груди і смоктати їх. Хоча не всі лікарі рекомендують тривалий час використовувати накладки. По-перше, дитина через накладку ковтає багато повітря, що спричиняє часті зригування, та болі у животику. По-друге, частина молока витікає з-під накладки і дитина може не наїстися вдосталь. По-третє, дитина звикне до силіконової накладки і не захоче смоктати груди без неї взагалі.

В принципі за тиждень-два дитина навчиться самостійно захоплювати соски. Якщо Ви виконали частину роботи з навчання дитини правильному взяттю грудей, дитина виконає свою частину по витягуванню ваших сосків до такої довжини і форми, яка необхідна для забезпечення її необхідним харчуванням.

Оцініть статтю