Правила відпустки. Як правильно відпочивати у відпустці?

Правила відпустки. Як правильно відпочивати у відпустці? Відпочинок

Працююча людина починає мріяти і будувати плани на літню відпустку ще задовго до її настання. Але нечасто усвідомлює, що виїхати якнайдалі від рідного міста — ще не означає випасти зі світу, відпочити від роботи. Дуже важливо вміти захиститися від роботи, дійсно відпочити і дати собі повну свободу дій. Але про все по порядку.

Трудовим буднях в багажі не місце!

Далеко не всім вдається викинути роботу з голови під час відпустки. Саме це і заважає нам повноцінно розслабитися, відпочити. Ви постійно думаєте про те, що ще могли б зробити, як заробити. Але зрозумійте, що ви заслужили цей відпочинок, працювали заради нього. Так що поясніть начальству, що телефон ви з собою якщо і берете, то маєте намір користуватися ним виключно для зв’язку з рідними людьми. В іншому випадку, ви ризикуєте зіпсувати відпочинок собі, і тим, з ким на нього відправляєтеся.

Відпустка починається ще вчора.

Вам варто почати готуватися до відпустки поступово, за кілька днів до її початку. Передайте справи колегам, зробіть роботу, яку ви повинні були закінчити. Якщо ви кудись їдете, займіться складанням списку речей, які вам необхідно взяти з собою. Не поспішаючи зберіть валізи. Якщо ж ви після десятигодинного робочого дня повернетеся додому і почнете швидко збирати речі, будете нервувати, щоб встигнути на потяг, автобус чи літак — це може суттєво зіпсувати перший день відпочинку, а за ним і всі наступні.

Читайте також: Як спланувати відпустку в останню хвилину?

До речі, непогано дати собі один день наприкінці відпочинку для того, щоб потім налаштуватися на робочий режим. Між роботою, відпочинком і знову роботою експерти рекомендують робити плавні переходи.

відпустка

Відпочинок не повинен стати стресом.

Дуже поширена помилка людей, які вирушають на відпочинок — перевантажувати його екскурсіями, походами, заходами. Звичайно, відпочинок повинен запам’ятатися чимось, крім лежання на шезлонгу, але тільки не перебільшуйте.

Не варто втомлювати себе, намагаючись виконати всі пункти стереотипної програми. У Німеччині таке явище дуже поширене, і у нього навіть є назва — «стрес вільного часу». Необхідність поспішати з однієї екскурсії на іншу, бігати по заходам — ​​це справжнісінький ворог хорошого відпочинку.

Читайте також: Як бюджетно провести свою відпустку?

Відмовтеся від того, щоб стежити за часом. Мобільні телефони, якщо не можете виїхати без них, залишайте принаймні в номері. І геть підрахунок калорій. Дайте собі волю! Багатьом жінкам такі поради можуть здатися нездійсненними, але спробувати варто. Ви не пошкодуєте про такі експерименти наприкінці відпочинку!

Поживіть поза інтернетом.

Зараз дуже просто підтримувати зв’язок з людьми, розважатися, шукати потрібну інформацію і хвалитися відпочинком за допомогою інтернету. Але чи можете ви забути про нього на час відпустки?

Якщо ваша відповідь ствердна — це просто чудово. Так, може бути складно, але спробуйте впоратися. Геть інформаційну залежність. Якщо ж ви дали негативну відповідь — вам ніяк не можна без інтернету, спробуйте суворо лімітувати кількість часу, який в ньому проводите. Не відкривайте навіть тих сайтів, які зазвичай відбирають багато вашого вільного часу. Робіть тільки дуже важливі справи і миттю звертайте браузер.

Якщо ви трудоголік, то варто пам’ятати про те, що гарний відпочинок — запорука високої працездатності!

Оцініть статтю