Планування наступної вагітності після розтину кесарева

Планування наступної вагітності після розтину кесарева Вагітність та пологи

Після розтину кесарева жінці звісно потрібен довший період для відновлення організму і сил, ніж це потрібно після природних пологів. Розтин – кесарева є фактично операцією і жінці певний час потрібно уникати навантажень, зокрема і наступної вагітності.

В окремих випадках друга вагітність після кесаревого розтину лікарями категорично забороняється, тобто, коли йде мова про загрозу життю жінки через проблеми зі здоров’ям.

Через який час після кесаревого розтину можна планувати наступну вагітність?

Якщо причини оперативного втручання в природний процес розродження пов’язані з ускладненнями конкретно цієї вагітності (неправильне передлежання плоду, великий плід чи анатомічно малий таз жінки, тощо), то жінці не заборонять планувати діток ще. Однак після операції лікар попереджає молоду маму про обов’язкову контрацепцію в найближчі 2 роки. Це пов’язано з тим, що швидка вагітність відразу після кесаревого розтину спричинить незворотні наслідки. Після кесаревого розтину на матці присутній рубець, на повне загоєння якого потрібно саме такий період часу: не менше 1,5 років, а ще краще – 2 роки і більше. Якщо зачаття відбудеться раніше (наприклад, вже через 3 місяці після операції), шви можуть не витримати розтягнення і нового навантаження, це може призвести до розриву матки.

Також швидка вагітність після кесаревого розтину може призвести до відшарування плаценти і вимушеного переривання вагітності.

Звичайно, відомі випадки благополучного виношування другої дитини, яка була зачата через 3-4 місяці після оперування. Але це є ризик, якому піддає жінка своє здоров’я і здоров’я дитини.

Друга вагітність після кесаревого розтину

Уникнути всіх цих ускладнень можливо, завдяки ретельному і розумному плануванню вагітності через 2 роки після кесаревого розтину. Якщо медичних протипоказань для пологів немає, лікар огляне стан жінки і застережень не буде, то можна планувати з чоловіком поповнення у сім’ї.

Певні застереження під час наступної вагітності:

  • Протипоказані фізичні та  будь-які інші навантаження, навіть незважаючи на загоєний рубець;
  • Домашні пологи категорично протипоказані при наступній вагітності після кесаревого розтину, проте природні пологи можливі. Згоду на це звісно має дати лікар, який прийматиме пологи.

Третя вагітність після другого кесаревого розтину.

Якщо вагітність настала після другого кесаревого розтину,  то до природних пологів лікар навряд чи допустить. Після третього розтину кесарева четверта вагітність буде ризикованою для жінки. Свої плани щодо поповнень уц сім’ї потрібно обговорити з лікарем відразу.

Три кесаревих розтини і наступна вагітність.

Сполучна тканина на місці попередніх швів звісно не така еластична. Крім того, на останніх тижнях вагітності, жінці прийдеться бути під пильним наглядом лікарів.  Спостерігаючи за станом плоду, матері та рубця, акушер-гінеколог може прийняти рішення провести розтин кесарева трохи раніше – на 48-49 тижні, якщо плід великий і йде велике навантаження на рубці від попередніх операцій. Це стосується також тих випадків, коли жінка виношує двійню, трійню.

Чи можливі природні пологи після розтину кесарева?

Так, вони допускаються, якщо:

  • після кесарева минуло понад 2 роки, і (або) стан рубця не викликає застережень у лікаря;
  • жінка цілком здорова, вагітність проходить без ускладнень;
  • стрімкі пологи, коли жінку не встигли підготувати до операції
  • при правильному передлежанні дитини;

У всіх інших випадках другого кесаревого розтину не оминути.

З однієї сторони запланований розтин кесарева готує майбутню матір морально до операції, народження дитини відбувається протягом 30 хв. безболісно. Єдине – потрібно трохи більше часу для реабілітації. У наш час природні пологи відбуваються у 80 % жінок, а п’ята частина – кесарів розтин. Головне не яким шляхом народиться дитина, а збереження здоров’я дитини та матері.

Якщо є побоювання за життя матері або дитини, думки лікарів практично завжди одинакові: проводити планову операцію. Якщо ж ніяких ускладнень не передбачається, патології відсутні, гінекологи, акушери,  тільки за природний результат подій і нададуть всю необхідну допомогу.

Оцініть статтю