Пігментні плями на обличчі під час вагітності

Пігментні плями на обличчі під час вагітності Вагітність та пологи

Період вагітності – один з найбільш незабутніх у житті жінки. Для декого він проходить швидко, практично непомітно, без ускладнень, токсикозу. А деякі жінки відчувають всі моменти особливого стану на повну: нудота, значне збільшення маси тіла, поява темних плям на тілі та обличчі. Саме про пігментні плями, які турбують жінок під час вагітності і після неї, ми поговоримо сьогодні.

Пігментація певних ділянок шкіри у період вагітності: причини її появи.

Вагітність уже з перших днів призводить до багатьох змін в організмі жінки, в першу чергу гормональних. Зокрема, значне збільшення кількості гормонів естрогену і прогестерону, підвищують в жіночому організмі виділення меланіну – фарбувального пігменту шкіри. Він, у свою чергу, нерівномірно концентрується на обличчі та інших ділянках шкіри, проявляється у вигляді світло-коричневих, жовтуватих плям. Проте це не єдина причина. Порушення роботи печінки, жовчного міхура, щитовидної залози, авітаміноз, недостатність фолієвої кислоти – також відбиваються на шкірі та зовнішньому вигляді. Коли в народі кажуть, що це у вагітної мами дитина красу взяла, це не зовсім так, причини насправді інші.

Як правило, пігментні плями появляються на лобі, на носі, підборідді, під очима, на скулах. Також практично всі жінки помічають у другому–третьому триместрі коричневу пігментну смужку посередині живота. Така пігментація після народження дитини у більшості вагітних пропадає з часом: в одних через 2 місяці, в других – півроку, а то й рік, ще в інших плями можуть залишитись. Проте їх сьогодні не важко позбутись.

Методи боротьби з пігментними плямами, які появились у період вагітності.

Помітивши у себе на обличчі нові плями під час вагітності, можна відразу прийняти міри, щоб не допустити їх збільшення та насичення кольору. Звісно мова не йде про косметологічні процедури: пілінг, лазер, мезотерапію чи інші хімічні засоби, які не рекомендовані у період вагітності та годування грудьми. Їх  можна застосувати через певний проміжок часу після народження дитини і після згоди дерматолога.

Вагітним в першу чергу потрібно уникати прямих сонячних променів, а виходячи на свіже повітря у період сонячної активності – користуватися сонцезахисними кремами.

Не можна відбілювати плями за допомогою кремів під час вагітності, оскільки всі хімічні складники всмоктуються через шкіру і попадають у кров, відповідно – до дитини. Краще спробувати народні натуральні засоби.

Найпершим відомим природним підбілювачем є сік цитрусових фруктів: лимона, грейпфрута, апельсина. Можна долькою якогось із цих фруктів періодично протирати плямки, що з’явилися.

Наступним продуктом є кефір. Змочивши у нього складену в кілька шарів марлю, потрібно прикласти її на 15-20 хв. на потрібні ділянки шкіри.

Сік огірка, малини, полуниці – також мають відбілюючий ефект для шкіри. Влітку просто необхідно підживлювати шкіру такими вітамінами. Є можливість – змащуйте соком ягід обличчя, робіть маски з них.

Осінню на зміну свіжим ягодам приходить квашена капуста. Її сік здатний відбілювати шкіру. Правда ласувати нею під час вагітності багато не можна, хоч як би там на кисле не тягнуло. Гостра, кисла, солена, перчена їжа затримує воду в організмі, що призводить до появи набряків.

Сильно перейматися зміною своєї зовнішності у період вагітності не варто. Це явище – тимчасове. А хороший настрій майбутньої мами завжди відчуває і маля, тому думати потрібно не тільки про себе.

Оцініть статтю