Макробіотична дієта

Макробіотична дієта Схуднення

Макробіотична дієта — це саме та, яка підтримує в прекрасній формі саму Мадонну. У знаменитості вельми завидне тіло, в її то роки. Дехто, щоправда, вважає, що це надто жорстка дієта.

Ця дієта виключає з раціону макаронні вироби, яйця, м’ясо та молочні продукти. Вона акцентується на вживанні морепродуктів рослинного походження.

Особистий кухар Мадонни кухар Маюмі Нісімура написав книжку, яка розповідає про цю практично вегетаріанську дієту. Вона виникла в Японії та охоплює натуральну їжу, в основному, рослинного походження. Рух, спокійне ставлення до часу, терпляче пережовування їжі — все це є важливою частиною дієти.

Макробіотична дієта — продукти інь і янь

У цій дієті “холодними” продуктами інь є солодощі. Енергія янь характеризується солоними, гарячими й більш вираженими на смак стравами.

Дозволені продукти

Дозволеними в цій дієті є такі продукти. Це фрукти, овочі, насіння, сир тофу, а іноді риба та інші морепродукти. Також дозволені цільні зерна, морські водорості, квасоля, імбир, соління, супи, що містять у своєму складі дозволені інгредієнти.

Страви можуть бути відвареними, запеченими або приготованими на пару.

Продукти, яких слід уникати

Уникайте в режимі цього раціону вживати консерви, молочні продукти, м’ясо, пряні продукти, картоплю, макарони, солодощі, кабачки.

Макробіотична дієта, майже вегетаріанська

Оскільки час від часу в цьому раціоні дозволено вживати тільки рибу, можна сказати, що ця дієта є практично вегетаріанською. Вона має тенденцію бути суворою та обмежує досить великий список продуктів. Тому організм може не отримувати всі вітаміни та поживні речовини, яких він потребує.

Читайте також: Основні принципи безпечного схуднення

З огляду на те, що під час цієї дієти не дозволяється застосовувати харчові добавки, потрібно добре подумати, перш ніж її починати. Рекомендується спочатку проконсультуватися з фахівцем. Макробіотичну дієту використовувала також акторка Гвінет Пелтроу, яка в результаті була близька до остеопорозу через брак поживних речовин.

Підлітки та молоді люди можуть бути схильні до порушення балансу поживних речовин, якщо почнуть суворо дотримуватися такої дієти, особливо без консультації фахівця.

Оцініть статтю