Коли ставати на облік під час вагітності, рекомендації

Коли ставати на облік під час вагітності, рекомендації Вагітність та пологи

Жінки, які завагітніли перше, можна сказати, що відчувають себе розгубленими, не знають як протікає вагітність,чи потрібно приймати якісь вітаміни, куди йти при затримці місячних, які перші відчуття особливого стану, коли роблять УЗД, і т. д. В організмі жінки відбувається багато нових змін. Про всі моменти, пов’язані з першими тижнями вагітності розкажемо.

Кожній вагітній важливо знати, який у неї термін вагітності. Дана обізнаність знадобиться для того, щоб встановити: чи нормально розвивається ембріон, коли будуть пологи і визначення дати виходу жінки в декретну відпустку. Потрібно знати, що акушерський і реальний термін розвитку плода відрізняються. Лікар-гінеколог рахує орієнтовну дату пологів від першого дня останньої менструації. Вагітність появляється від дня зачаття, в період овуляції, тобто через 2 тижні після місячних.

Досвідчений гінеколог зможе з точністю сказати вам, який тиждень вагітності за розміром матки.

Якщо ви зробите  УЗД, то за розміром і формуванням ембріона лікар точно скаже термін.

Як і коли можна підтвердити вагітність?

Напевно, кожна жінка після інтимних стосунків без контрацепції в орієнтовний період овуляції буде чекати  чи наступить менструація. Відсутність її або затримка вже є сигналом особливого стану. Підтвердити зможе звичайний експрес-тест, придбаний у аптеці, який визначає, чи появився у сечі «гормон вагітності», який зростає на 7-12 день після запліднення яйцеклітини. Тести є з різною чутливістю: найкращими вважаються тести 10 мМО/мл, які на 7 день уже можуть показати правдивий результат. А експрес-аналізатори з чутливістю 20 мМО / мл підтвердять вагітність десь через два тижні після зачаття.

Підтвердити вагітність можна  також за допомогою аналізу крові, огляду лікаря та УЗД.

Власне про УЗД ми і поговоримо зараз

Одні жінки вважають, що ультразвукове дослідження шкідливе для дитини і відмовляються від його проходження. В той час як інша категорія вагітних, постійно переживає за стан дитини, за тим, чи немає обвиття пуповиною, і частіше, ніж рекомендують лікарі, проводить УЗД розвитку дитини. При нормальному розвитку плода і відсутності захворювань у жінки, небезпек викидня, робиться три планових ультразвукові діагностики:

  • перша – для впевненості, що плід прикріпився і вагітність маткова на терміні десять-дванадцять тижнів;
  • друга – (на двадцятому-двадцять другому тижні), щоб виявити проблеми, якщо такі є, наявність органів у дитини (як внутрішніх так і зовнішніх), розміри, стан пуповини, чи немає обвиття, кількість навколоплідних вод, стан плаценти, шийки матки і т. д.;
  • третя – на (31-32-му тижні) – для визначення розмірів та розвитку дитини, передлежання плоду, пуповини, зрілості плаценти, якості навколоплідних вод.

На УЗД звісно, можна побачити стать дитини, якщо батьків це питання дуже цікавить і хвилює. Деякі матері вважають поганою прикметою дізнаватися стать дитини, робити фотографії з УЗД, поки дитина не народилась і тримають інтригу в очікуванні чуда до народження.

Побачити стать дитини можна вже і в 12 тижнів вагітності, проте це не буде 100% правильна відповідь. Лише в дев’ять тижнів починається розвиток статевих органів. Уже під час другого повторного УЗД можна краще розгледіти: дівчинка буде у батьків, чи хлопчик.

Виділення зі статевих органів під час вагітності

Виділення в будь-який період розвитку вашої вагітності – це тривожний симптом. Причин появи їх багато, а результат практично у всіх випадках один – викидень. Тому слід своєчасно встановлювати причину їх появи і приймати міри.

У першому триместрі іноді виникають виділення через гормональні порушення, після огляду гінеколога, після статевих стосунків, а також при відшаруванні ембріона. Якщо до них приєднується почуття болю внизу живота, то зверніться в своєму лікареві.

У другому і третьому триместрі основними причинами кров’яних виділень – це відшарування плаценти, її передлежання. Тільки гінеколог зможе поставити правильний діагноз і запобігти загрозі передчасних пологів.

До якого терміну переривають вагітність?

Аборт, на якому у скільки б тижнів його не робити, все одно несе за собою негативні наслідки, як для фізичного здоров’я жінки, так і психологічного стану. Тому перш, ніж на такий крок, потрібно, добре зважити за і проти.

Переривання вагітності гінекологи проводять до 16 тижнів у переважній більшості. Саме після шістнадцятого тижня лікарі-акушери вважають переривання вже не абортом, а передчасними пологами, оскільки дитина чує, у неї б’ється серце, вона рухається, ковтає навколоплідні води, реагує на світло.

На якому терміні стає помітним животик?

Візуально визначити, чи вагітна жінка чи ні, на ранніх періодах неможливо навіть самій вагітній. Заокруглюватись живіт починає вже на 4-5 місяці вагітності, коли органи дитини сформовані і вона  починає активно рости, набирати вагу, а органи удосконалюватись. Проте гінекологи не рекомендують під час вагітності взагалі спати на животі, носити тісний одяг у талії. Вони стверджують, що треба відразу вже на маленьких термінах відучуватися від такої звички.

Окрім живота у жінки збільшуються в об’ємі груди, вони стають чутливішими, ареоли темніють.

Серед інших ознак вагітностінудота, непереносимість певних запахів, підвищений апетит, зміна смакових уподобань, різкі зміни настрою.

На якому терміні вагітності потрібно ставати на облік у жіночій консультації?

Як правило, гінекологи на облік приймають жінок на 12 тижні вагітності. Проте це не означає, що до цього часу не має потреби звертатись до лікаря за консультацією чи на облік.  Насправді на ранніх періодах розвитку плода трапляються викидні, в основному через певну необережність жінок, які не здогадуються про свою вагітність, ведуть дуже активний спосіб життя. Деякі фахівці радять прийти обстежитись і перевірити вагітність до п’яти тижнів, щоб уникнути всіх ризиків, пов’язаних з розвитком ембріона, виключити позаматкову вагітність.

Зважаючи на те, що у відсотків 60-80 населення існують проблеми зі щитовидною залозу, організм часто недоотримує необхідну кількість йоду, у першому триместрі вагітності гінекологи рекомендують жінкам приймати йод у препаратах, подвійну дозу – для майбутньої матері та дитини 200 мкг та фолієву кислоту для нормального розвитку дитини, її центральної нервової системи.

У перші три місяці вагітності потрібно бути особливо обережною:

  • не хворіти інфекційними захворюваннями: уникати місць скупчення людей, де ризик підчепити якийсь вірус чи інфекцію зростає, утриматись від польотів до екзотичних країн;
  • відмовитись від шкідливих звичок: алкоголю, тютюнопаління;
  • гуляти на свіжому повітрі багато часу;
  • їсти багато вітамінної корисної їжі.
Оцініть статтю