Коли опускається живіт перед пологами?

Коли опускається живіт перед пологами? Вагітність та пологи

Виходячи на фінішну пряму – останній 9 місяць вагітності, майбутня мама, активно готується до відповідального моменту – пологів, прислухається до свого організму, відчуттів. Серед основних передвісників пологів за кілька днів, або й день найчастіше стають: поява ниючого болю в поперековому чи тазовому відділах, часті позиви в туалет, послаблення печії, а також опущення живота.

Основні орієнтири для вагітної перед пологами

Для вагітних після 37 тижнів настає відповідальний час, коли важливо стежити за становищем живота. Неспроста майбутні мами спантеличені питаннями:

  • Чому раніше терміну опустився живіт?
  • Як визначити, опущений живіт чи ні?
  • Не опускається живіт, чому?
  • Скільки залишилося часу до пологів після того, як животик опустився?

Тривога майбутніх матусь обгрунтована, адже не завжди встановлений термін збігається з пологами. Організм кожної жінки індивідуальний і існує багато факторів, які впливають на процес вагітності, тому необхідно уважно стежити за проявами організму, який попереджає про очікувану подію краще будь-якого фахівця. Деяких він попереджає за 2 тижні, а іншим – за 2-3 дні до появу на світ дитини.

Як розуміти фразу «опустився живіт»?

За якими ознаками визначається опущений живіт і з чим це пов’язано? Природою все продумано, і як сама дитина, так і організм матері відчуває та готується до настання пологів. Дитина змінює положення в матці, визначаючи місце виходу, її головка щільно впирається до виходу в області малого тазу, після чого відбувається опущення матки на 5 сантиметрів. Але в деяких випадках дитина займає і сідничне передлежання. Опущення голівки дитини в область малого тазу, дозволяє майбутній мамі краще себе почувати, адже зменшується тиск на шлунок, діафрагму, що в свою чергу полегшує дихання, покращується апетит, проходить відчуття печії.

Але з’являються нові дискомфортні відчуття. Через зсув центру ваги змінюється і тиск матки на сечовий міхур, що загрожує мимовільним сечовипусканням, коли вагітна сміється, чхає або кашляє.

Змінюється хода. Жінка перевалюється з ноги на ногу, немов качечка. Появляються тягнучі болі в тазі, може нога німіти нога, стає важче ходити.

Перевірити, чи опустився живіт, можна приставивши руку нижче грудей. Між грудьми і животом вагітної легко поміщається долонька, і в дзеркалі помітні ці зміни.

На якому терміні найчастіше опускається живіт у вагітних?

Є відмінності між вагітними, що готуються стати мамами вперше і повторнородящими. У жінок, що йдуть в пологи не перший раз, такі ознаки протікають швидше. З первістком можуть виявити ознаки опущення живота 2-3 тижні до пологів.

У жінок з другою та н-ною вагітністю- за 1-2 тижні до пологів, а може і кілька днів. Спостерігається випуклість в районі пупка і нерухомість головки.

Але всі ці ознаки суто індивідуальні, адже в практиці були випадки, коли живіт опускався за два дні до або в день пологів. Звідси  випливає висновок, що після того, як опустився живіт, родова діяльність може початися в будь-який момент.

Гінеколог при огляді відзначає зміни в стані жінки, вимірюючи висоту розміщення дна матки, інструктує її про правильну поведінку та про інші симптоми, на які вагітної слід звернути увагу на цьому терміні.

Варто, знати, що опущення живота – не єдиний передвісник швидких пологів.

На наступному етапі майбутній мамі необхідно підготуватися до репетиції сутичок, які ще називають переймами Брекстона-Хікса. Організм, немов тренується, напередодні наближається події. Перевіряючи м’язи на міцність, відбувається короткострокове скорочення матки. Напруга живота в цей момент безболісне і триває до двох хвилин. А з наближенням пологами уявні сутички супроводжуються і хворобливими відчуттями, завдаючи дискомфорт майбутньої породіллі.

Навколоплідні води і слизова пробка

Після опускання живота у вагітної відходить слизова пробка. Проте у деяких вагітних вона виходить перед самими пологами разом з відходженням навколоплідних вод, а в деяких – за два тижні до пологів. Води виходять у одних поступово, у інших – потоком, а у третіх під час самих пологів міхур проколюється вже в пологовому будинку.

Якщо вже води відходять, то негайно потрібно їхати в лікарню.

Для дитини пологи не менш важливий момент, ніж для мами, перед зустріччю з якої його поведінка теж змінюється. Плід стає спокійним, руху його менш відчутні, не такі активні. Готуючись до знайомства з новим світом, дитина займає положення, в якому головка або таз розташовуються в області малого тазу жінки. Це приносить відчуття дискомфорту вагітної при ходьбі і сидінні.

Що необхідно зробити після опущення живота під час вагітності?

Виявивши опущення живота, вагітна не повинна хвилюватися, адже це природний процес, що передує пологам. Рекомендації:

  • Відвідати гінеколога, який веде обстеження протягом всієї вагітності. Якщо опущення живота сталося рано (на 34 тижні), то в якості однієї з рекомендацій пропонується носіння бандажа, що полегшує руху жінки і підтримує живіт. Але ні в якому разі не варто нехтувати рекомендаціями лікаря, що пропонує лягти в стаціонар під цілодобове спостереження фахівців. Адже мова йде про життя і здоров’я не тільки мами, але і малюка, за якого вона у відповіді.
  • Якщо живіт опустився на 37-38 тижнях, то майбутній мамі час зібрати все необхідне для пологів в сумку, щоб у відповідальний момент не бігати в пошуках потрібний речей і документів.
  • Утриматися від тривалих поїздок і транспорту, який може спровокувати перейми.
  • Завжди при собі тримати мобільний телефон, щоб в разі необхідності повідомити родичам про зміни стану і викликати медичну допомогу.

Особливості поведінки вагітної

За дві доби перед пологами у жінки можуть спостерігатися такі симптоми: нудота, часте сечовипускання, хибні позиви до дефекації або навпаки розлад шлунка, біль в поперековому відділі і тазі, незначна втрата ваги.

Крім фізіологічних змін в організмі, спостерігаються і психологічні зміни у вагітної. Виявляється підвищена активність майбутньої мами, яка інстинктивно готує місце для прийому малюка вдома. Вона прагне зробити перестановку, у неї відзначається «напад чистоти», коли вагітна раптово починає забиратися, перекладати речі з місця на місце.

Оцініть статтю