Коли можна підтвердити вагітність за допомогою тесту?

Коли можна підтвердити вагітність за допомогою тесту? Вагітність та пологи

Після обережних чи не зовсім інтимних стосунків багато жінок, щоб перевірити, чи є вагітність чи немає, щоб не чекати наступного місяця критичних днів, біжать в аптеку по тест на вагітність. Проте не всі вони покажуть 100% результат відразу. Після запліднення яйцеклітини має пройти певна кількість днів. Чому так, розглянемо детальніше.

Принцип роботи тестів на вагітність

Дія будь-яких тестів на вагітність (чи то зроблених вдома з використанням сечі, чи то в клініці на основі аналізу крові), пов’язана з виявленням гормону хоріонічного гонадотропіну, скорочено називають його ХГЛ, який виробляється тільки у вагітних жінок. Починає вироблятися так званий гормон вагітності десь на 2-3 день після зачаття і через тиждень-два досягає найвищих значень та присутній протягом усієї вагітності і навіть 2-3 тижні після пологів.

Чи показує тест на вагітність в домашніх умовах неправильний результат?

Усі тести дають вірний результат у 95-98 %, якщо проводити їх з дотриманням всіх пунктів інструкції його використання. Але є, звісно тих 2-5% жінок, які можуть отримати хибний результат. Причини можуть бути наступні:

  • Тест зроблено раніше, ніж через тиждень після статевих стосунків, гормону ХГЛ у крові та сечі ще недостатньо для підтвердження вагітності;
  • Всі тести рекомендовано робити зранку, оскільки тоді в сечі найвища концентрація гормону; зроблений серед дня тест особливо після випитої багато рідини, може не виявити гормону.
  • Також потрібно при купівлі тесту перевіряти термін придатності його, упаковку, чи немає пошкоджень на ній.

Отже, для достовірного результату, тест на вагітність потрібно проводити не раніше як через 10 днів після овуляції зранку

Чи підтвердить тест позаматкову вагітність?

Звісно, через 8-14 днів в крові та сечі появиться гормон ХГЛ, не важливо маткова чи позаматкова вагітність. Єдине, що остання в основному переривається і часто з негативними і навіть летальними наслідками. Дізнавшись про вагітність варто все-таки відвідати гінеколога, який підтвердить уже через 3-4 тижні вагітність. Тобто після затримки менструації на тиждень – два, без додаткових аналізів після огляду гінеколог підтвердить чи спростує вагітність, назначить можливо комплекс вітамінів, фолієву кислоту чи йод у таблетках.

Окрім тесту, багато жінок, які вже довго планують дитину можуть здогадатися про вагітність і за іншими ознаками.

Оцініть статтю