Гречана дієта: корисність, дієвість та протипоказання

Гречана дієта: корисність, дієвість та протипоказання Схуднення

Зіткнувшись з проблемою зайвої ваги, люди хочуть швидко і легко її позбутись, випробовують різні дієти. Але насправді зайві кілограми втрачаються важче, аніж набираються. Існує багато різноманітних дієт, одним людям вдається схуднути, дотримуючись їх, в інших – результати не такі, як очікуються. Багато чого залежить від особливостей обміну речовин організму і часто приходиться людям звертатись до дієтологів і розробляти індивідуальне харчування з врахуванням особливостей організму.

Сьогодні ми поділимось основними принципами гречаної дієти, очікуваними результатами та можливими застереженнями.

Суть гречаної дієти, допустимі продукти

  • Протягом дня потрібно з’їдати 500 г гречки невеликими порціями по 100 г, кожних 2-3 години.
  • Слід виключити всі спеції, в тому числі сіль і цукор. Якщо хочеться солодкого, краще розвести у стакані води ложку меду.
  • Під час перебування на будь-якій дієті потрібно відмовитися від алкоголю, кави. Найкраще пити очищену питну воду у великих кількостях – так тіло буде поповнювати водний баланс і очищатиметься від шлаків.
  • Гречану кашу можна доповнити салатом зі свіжих овочів та зелені, заправлений олією і несолодкі фрукти.
  • Можна їсти яблука – 1-2 на день.
  • Також можна випивати до 1 л нежирного кефіру.
  • Не їсти зовсім нічого за 4 год до сну.

Важливий момент: найкращою вважається зелено-коричнева гречка з цільним зерном. І готувати гречку потрібно так, щоб вона не втрачала своїх корисних властивостей: ввечері півкілограма крупи слід залити 1 л. крутого окропу, замотати ковдрою і залишити до ранку. На наступний день гречку потрібно їсти кожних 2-3 год. невеликими порціями.

Переваги гречаної дієти

Мабуть, всім відомо, що гречана крупа є корисним продуктом. У ній містяться мікроелементи такі як: залізо, кальцій, магній, калій, йод, фосфор, цинк, селен та ін. Також, в гречці багато вітамінів групи В, та фолієва кислота, яка покращує роботу нервової системи, кровотворення. Також вживання гречки допомагає при атеросклерозі, укріпляє стінки судин.

Незважаючи на такий вміст корисних речовин, все ж під час монодієти може появитись дефіцит певних вітамінів чи мікроелементів. Через це інколи приходиться додатково отримувати вітаміни з фруктів чи синтетичні. Стежити потрібно за станом вашого волосся, нігтів і шкіри, загального самопочуття.

А ще гречка очищає кров і знижує рівень холестерину в ній.

Гречана каша покращує роботу шлунково-кишкового тракту, підвищує рівень гемоглобіну завдяки вмісту заліза.

Дієтологи стверджують, що гречана дієта при правильному її дотриманні, здатна позбавити до 7 кг у тиждень. Перебувати на ній рекомендовано 14 днів і повторно «сідати на дієту» потрібно не раніше, ніж через 2 місяці.

Гречана дієта: недоліки

Мало кому принесе велике задоволення вживання одного типу продукту впродовж двох тижнів. В цьому і полягає головний недолік всіх монодієт, в тому числі і гречаної.

Внаслідок таких обмежень у людей може погіршитися настрій, виникне роздратування. Часто у перші дні відчувається головний біль, знесилення, сонливість. Це пояснюється по-перше зниженням тиску, оскільки продукти, які його підвищують, недозволені: сіль, кава, міцні чаї, алкогольні напої.

І ще один істотний мінус гречаної дієти: якщо після закінчення дієти «дати волю шлунку», повернутись до звичного меню, то втрачені кілограми можуть швидко повернутися.

Гречана дієта: протипоказання

До будь-якої дієти варто підходити з розумінням, оцінюючи стан власного здоров’я.

Якщо є проблеми з органами травлення, під час лактації, чи вагітності, монодієти можуть нанести організму шкоди, призвести до дефіциту вітамінів та мікроелементів.

Найкраще перед початком гречаної дієти проконсультуватися з дієтологом, а в процесі її дотримання орієнтуватися на своє самопочуття.

Оцініть статтю