Чи можна літати літаком під час вагітності ?

Перельоти літаком під час вагітності: застереження та рекомендації Вагітність та пологи

Багато жінок, які звикли та полюбляють подорожувати у далекі країни, чи по роботі змушені літати у відрядження, з настанням вагітності дещо починають побоюватись таких подорожей, та й загалом переосмислюють багато звичних речей та їх ризик для майбутньої дитини.

Звісно, що в кожної жінки вагітність протікає по-своєму, і щодо кожного окремого випадку можуть бути певні застереження та обмеження обстежуючого акушера-гінеколога. Плануючи політ у літаку чи далеку подорож, обов’язково проконсультуйтеся з вашим лікарем, який допоможе вам правильно оцінити можливі ризики і прийняти вірне рішення в конкретно вашому випадку.

Ні для кого не новина, що найбільш ризиковим періодом для переривання вагітності є перший триместр – перші 12 тижнів вагітності. В цей період відбувається формування всіх органів і систем життєзабезпечення майбутньої дитини. Також відбуваються суттєві гормональні зміни, через які жінок часто турбує нудота, запаморочення, слабкість, а цей фактор навряд чи забезпечить комфортний переліт.

До перепадів атмосферного тиску чутливі практично всі люди, а майбутні мами – тим більше. Крім чисто фізичного дискомфорту, такі перепади можуть викликати зниження насичення крові киснем.

Другий, не менш небезпечний період – це останні тижні вагітності – після 30 тижня. Хоча наукових доказів цього факту немає, проте, передчасні пологи в літаку – не такий вже й рідкісний випадок.

Самим же відносно безпечним часом для авіаперельоту буде другий триместр. Всі органи плода вже сформовані, токсикоз у минулому, ваш організм звик до нового стану, а малюк ще не настільки великий, щоб завдавати вам клопоту своєю активністю.

Якщо у вас відсутні протипоказання, ви відчуваєте себе добре, а ваш лікар не заперечує – можете відправлятися в політ.

Але все ж, запитаєте ви, чи є такі ситуації, коли політ не просто небажаний, а прямо протипоказаний?

Так, такі ситуації, на жаль, є. Лікарі настійно не рекомендують підніматися в повітря при наявності хоча б одного факторів ризику:

  • анемія, тромбофлебіт, високий артеріальний тиск;
  • проблеми плаценти і матки – неправильне передлежання або гіпертонус матки;
  • гестоз та інші важкі форми токсикозу вагітних;
  • вагітність в результаті ЕКЗ і багатоплідна вагітність;

Навіть нетривалий політ з будь-яким з цих протипоказань, може стати для вас не тільки джерелом неприємних відчуттів, але і загрозою для переривання вагітності.

Словом, якщо розглядати авіаперельоти і пов’язані з ними ризики, то ймовірність виникнення серйозних ускладнень або загрозливих станів для вагітної досить невелика. Багато майбутніх мам переносять повітряні подорожі добре, дещо важче інколи проходить акліматизація до нового навколишнього середовища.

Варто пам’ятати, що в аеропорті завжди є скупченням людей з різних країн світу, а це у свою чергу, збільшує ризик контакту з людьми, які хворіють, чи є переносниками якогось вірусного захворювання.

Перш ніж взяти квиток на літак, поговоріть зі своїм лікарем, зважте всі «за» і «проти», і якщо є хоч невеликі сумніви – виберіть інший вид транспорту або залишіться вдома.

Оцініть статтю