6 способів захистити дитину від токсичних прикрас

6 способів захистити дитину від токсичних прикрас Виховання дітей

Недавні дослідження канадських учених показали, що більшість дешевих аксесуарів, орієнтованих на дітей і підлітків, є токсичними. Тому не варто вважати себе поганою матусею, відмовляючи дитині в покупці недорогого намиста або браслета в торгівельному центрі.

Чим небезпечні дитячі прикраси та аксесуари?

Протестувавши дитячі прикраси, дослідники виявили в них високий вміст кадмію – небезпечного хімікату, який вже охрестили «новим свинцем».

Кадмій є речовиною, що викликає рак. Крім того, цей хімічний елемент здатний призвести до порушення функції нирок, викликати втрату кісткової маси і ще масу інших негативних наслідків. Вчені настійно рекомендують звернути особливу увагу батьків на те, що дитячий організм вбирає кадмій набагато швидше, ніж організм дорослої людини.

Отже, дорогі мами, тата, бабусі й дідусі, якщо хочете вберегти своїх малюків від токсичного впливу небезпечних хімічних сполук, слідуйте цим простим порадам.

1. Завжди читайте інформацію на етикетках

Ви повинні переконатися, що дитяча прикраса зроблена з безпечних матеріалів, таких як шерсть, дерево, скло, папір або бавовна.

2. Не нехтуйте попередженнями

Прикраси, які позначені маркером «не для дітей», зазвичай, повні важких металів. І навіть, якщо ви вважаєте, що ваша дитина вже достатньо доросла, щоб носити такі аксесуари, все одно утримайтеся від покупки небезпечного подарунка.

3. Обговоріть проблему в сімейному колі

Поясніть всім своїм родичам, що не слід купувати дешеві брязкальця, навіть якщо дитина дуже наполягає. Саме вони є найбільш небезпечними для здоров’я.

4. Купуйте прикраси відомих виробників

Дослідники стверджують, що більша частина токсичних аксесуарів зроблена в Китаї. Тому намагайтеся радувати своїх малюків європейськими, американськими, канадськими або австралійськими товарами, де міністерства охорони здоров’я встановили чіткі параметри небезпечних рівнів вмісту кадмію в дитячих розвиваючих іграх, іграшках та аксесуарах.

5. Будьте допитливими покупцями

Не соромтеся задавати питання в магазині і просити надати сертифікати якості на той чи інший товар. І якщо відповіді виявляться невиразними, а сертифікати будуть відсутні або викличуть підозри, йдіть, не роздумуючи.

6. Включіть фантазію

Чому б вам самим не зробити своїй донечці прикраси з нетоксичних матеріалів? Це можуть бути глиняні намиста, браслети з кольорового паперу або інші аксесуари, які ви можете вигадати разом з дитиною.

Оцініть статтю