22 тиждень вагітності: вага та відчуття жінки, розвиток дитинки

22 тиждень вагітності Це цікаво

Сьогодні ми побудуємо статтю на основі запитань, які цікавлять вагітних жінок на 22 тижні вагітності й постараємось дати вичерпні відповіді.

Який місяць вагітності вважається 22 тиждень виношування дитини?

Таким запитання задаються багато жінок, адже половина вагітності минула 2 тижні тому. Співставляти насправді тижні та місяці непросто. Щоб не рахувати, ми скажемо, що зараз шостий місяць, а точніше, 2-тиждень шостого місяця, і триває ще другий триместр вагітності.

Який живіт та матка у 22 тижні вагітності?

Зараз іде період активного росту дитини, відповідно матки та живота, який з кожним тижнем круглішає, піднімається вище. Проте живіт не настільки великий, щоб не давати змоги вагітній жінці нагинатися, чи виконувати якусь роботу. Проте одяг потрібен дещо більший за розміром, особливо це стосується штанів. Трикотажні светри чи вільного фасону футболки, чи туніки можуть бути добрими, в міру розтягуватись і не спричиняти дискомфорту. Єдине, що потрібно змінити – взуття. Воно має бути без високих підборів, зручним, не ковзким, якщо на дворі зима.

Матка знаходиться вже десь 2 см вище пупка, чинить певний тиск на органи травлення та діафрагму, що призводить до інколи до задишки, до проявів печії. Інколи матка може перебувати у тонусі, а вагітна жінка відчувати при цьому біль внизу живота. Такі скорочення матки можуть бути викликані перенапруженням, втомою, стресом. Старайтесь уникати таких ситуацій, сприймайте все спокійно, не намагайтеся брати на себе багато справ, відпочивайте трохи більше.

Який приріст ваги у 22 тижні?

Своєю фігурою після пологів жінки цікавляться ще під час вагітності. Одні набирають її швидкими темпами – 20-30 кг, інші – за всю вагітність – 7-8 кг. Хочемо  сказати, що до початку 30 тижня збільшення ваги найбільше – по пів кілограма щотижня. Це зумовлене активними ростом дитини, формуванням кісток та жирової тканини. У жінки в організмі накопичується вода. Відповідно, харчування має бути корисним та збалансованим.

Які продукти варто вживати на 6 місяці вагітності (22 тиждень)?

Зараз особливо зросла потреба у кальції, залізі, вітаміні D3, які відіграють важливу роль у рівні гемоглобіну, розвиткові кісткової тканини у дитини. Дефіцит цих вітамінів відобразиться: втомлюваністю для жінки, частими запамороченнями, судомами, появою карієсу на зубах. Поповнити необхідну кількість вітамінів щоденно можна комплексом вітамінів (які назначить гінеколог при необхідності), або ж продуктами: печінкою, телятиною, смородиною, гречкою, сиром, свіжою зеленню петрушки, горіхами, гранатовим соком, рибою. Якщо «тягне» на солодке, то його потрібно їсти в розумних кількостях. Зупиніться краще на сухофруктах та меді, аніж на шоколадках та тістечках.

УЗД та аналізи на 22 тижні вагітності.

Якщо друге планове ультразвукове дослідження прийдеться робити саме на цьому тижні, то лікар обов’язково перевірятиме наявність внутрішніх та зовнішніх органів дитини, серцебиття, пуповину, розміри плоду, плаценту, навколоплідні води, може побачити стать дитини і повідомити її за бажанням матері.

Якщо вагітність протікає нормально, то на плановому візиті до гінеколога вимірюватимуть тиск, важитимуть вагітну, мірятимуть розміри живота, прослуховуватимуть серцебиття дитини. Прийдеться скоріш за все здати загальні аналізи сечі та крові, щоб перевірити рівень гемоглобіну та наявність білка.

Розміри дитини та розвиток на 22 тижні вагітності.

Плід на 22 тижні свого життя сягає 25-28 см, і важить орієнтовно 400-500 г. Дитина активно рухається, щоразу сильніше про це нагадує матері. Проте ці рухи настільки приємні, і ще зовсім не болючі.

У дитини сформовані всі хребці, мозок та внутрішні органи, єдине – всі вони ще недосконалі. Правда вважається, що в дитини, яка народилась передчасно на 22 тижні є шанси вижити, але, звісно, малі.

Дитина ще худенька, проте зараз активно формується жирова тканина. Пушок – лануго, яким покрите тіло дитини утримує білу речовину, яка допомагає дитині при пологах легше проходити по родових шляхах.

У дитини працює нервова система, ендокринна система, серцево-судинна, сечовивідні органи. Реагує на речовини, які потрапляють після того, як мама поїла, до через плаценту, а також на світло, хоч очі закриті, та звуки. Коли музика гучна в приміщенні, дитина може почати активно рухатись, а коли спокійна – навпаки, дещо перестати рухатись. Саме спокійна музика, постійні розмови матері до дитини, є запорукою того, що дитина народиться спокійною, адже ще в животику відчуває тепло та ніжність.

Неприємності на 22 тижні вагітності.

Серед основних проблем, з якими стикаються жінки під час вагітності виділимо наступні:

  • Можлива поява варикозного розширення вен на ногах. Під час вагітності відбувається перетискання вен маткою, в результаті чого порушується відтік крові з нижніх кінцівок. Плюс спадкова схильність призводять до варикозу саме під час вагітності. Це також може спричинити розширення вен не тільки нижніх кінцівок, а й призвести до геморою. Щоб попередити геморой, потрібно перш за все, правильно харчуватись, і при перших проявах запорів, їсти їжу яка «послаблює» стілець. До них відносяться: сира морква, кефір, салати з оливковою олією, волоські горіхи, мед, курага, чорнослив. При варикозі потрібно ноги перемотувати еластичним бинтом, якщо Ви плануєте багато ходити. Еластичний бинт або компресійні панчохи не дають можливості венам вилазити з такою інтенсивністю, і покращують кровообіг. Також спати потрібно з дещо піднятими ногами, підставивши під них валик з покривала.
  • Спати не бажано на спині, на животі само собою. Залишилось два варіанти – лівий та правий бік.
  • Біль у попереку через збільшене навантаження на хребет. Щоб полегшити біль, можна попросити чоловіка зробити масаж, а також одягати бандаж для підтримання животика.
  • Свербіння шкіри на животі, поява розтяжок. Якщо вага зростає стрімко, то є ймовірність того, що появляться розтяжки на ній. А процес її розтягування в міру збільшення живота викликає відчуття свербіння і навіть печіння. Щоб цього не було, потрібно двічі на день змащувати шкіру натуральними олійками для зволоження шкіри. Як варіант, можна спробувати для профілактики розтяжок придбати спеціальні лосьйони. Але знову ж таки, потрібно перевірити їх склад і запитати лікаря про можливість використання. Адже всі речовини, які вбирає шкіра жінки, потрапляють до дитинки і можуть їй нашкодити.
Оцініть статтю